Ana Sayfa Haber Batı Trakyalı Türk milletvekili adayı Hacımemiş, Almanya’da gönülleri fethetti

Batı Trakyalı Türk milletvekili adayı Hacımemiş, Almanya’da gönülleri fethetti

Witten

Yeni Demokrasi Partisi’nden milletvekili adayı Türkeş Hacımemiş, seçim öncesi dönemde 29 – 30 Haziran tarihlerinde Almanya’dak alışan Batı Trakyalı işçilerle buluştu.

Yunanistan’da 7 Temmuz’da gerçekleşecek erken genel seçim öncesi Almanya ziyareti gerçekleştiren Hacımemiş, hemşehrileriyle bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Hamburg, Bremen, Bremer – Haven, Wilhelmsburg, Dörpen ve Papenburg’daki gemi tersanelerde çalışan işçileri ziyaret eden Hacımemiş, tek isteğinin Yunan meclisinde azınlığın sorunlarını dile getirmek olduğunu söyledi.

Türkeş Hacımemiş ziyaretle ilgili olarak “Bölgemizdeki ekonomik kriz nedeniyle yurtdışında çalışma zorunda olan binlerce insanımız var. Son yıllarda bu rakam sürekli artıyor. Ben de bir milletvekili adayı olarak bu insanlarımızı çalıştıkları yerlerde ziyaret ederek, hem bu soruna dikkat çekmek hem de onların yalnız olmadığı mesajını vermek istedim. Gurbette ailelerinden uzak ekmek parası kazanmak için çabalayan insanların sorunlarını ve taleplerini dinledim. Bu da bizim en asli görevlerimizdir.” diye konuştu. Hacımemiş, “İyi ki Almanya ziyaretini programımıza almışız. İnsanlarımızın çalıştıkları yerde bizzat ziyaret ederek görüşme fırsatımız oldu. Benim açımdan çok önemli bir tecrübe oldu.” ifadelerine yer verdi.

İskeçe Milletvekili Adayı Türkeş Hacımemiş, iki günlük Almanya ziyaretiyle ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “Bugün ve yarın Almanya’dayız. Gurbetçilerimizle buluşuyoruz. Bölgemizdeki ekonomik kriz ve işsizlik nedeniyle ailelerinin geçimini sağlamak amacıyla yurtdışında, gurbette ekmek parası kazanmak zorunda kalan insanlarımızı ziyaret ediyoruz. Burada çalışan kardeşlerimizi yakından görünce seçim öncesi dönemde en önemli ziyaret ve çalışmalardan birine imza attığıma inandım.

İskeçe’de ve tüm bölgemizde son yıllarda artan ekonomik geçim sıkıntısının ve işsizliğin nasıl korkunç boyutlara ulaştığını bir kez daha gördük. Bu sorunun son yıllarda arttığı büyük bir gerçek. İnsanımız gerçekten zor durumda. Zor şartlarda, ailelerinden uzak, köyünden ve memleketinden uzak diyarlarda çalışmak ve ailelerinin geçimini sağlamak zorunda kalan tüm kardeşlerime ve büyüklerime sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

İnsanımızın daha büyük çaresizliklerden koruyan ve onlara ekmek parası kazanma şansını sağlayan, insanımızı sefaletten kurtaran ve aileleriyle onurlu bir hayat yaşama fırsatı veren Batı Trakyalı girişimcilerimize, işadamlarımıza, cesaretli müteşebbislere ise bir kez daha teşekkür ediyorum. İyi ki varlar ve insanımızı işsizlik batağından kurtarıyorlar.

Yaşadığımız ve son yıllarda artan büyük ekonomik krizin ve göç probleminin durdurulması için hep birlikte adımlar atmamız artık şart.

Bu fırsatla Almanya’da, Belçika’da, Türkiye’de, Finlandiya’da, Hollanda’da, Katar’da, İngiltere’de ve dünyanın dört bir yanında ailesinden ve memleketinden uzak çalışan, alınteri döken kardeşlerime ve büyüklerime sevgiler ve saygılar gönderiyorum. Ben Türkeş Hacımemiş olarak her zaman yanınızda olmaya çalışacağım. Allah yardımcısınız olsun.”