Ana Sayfa Haber KRV Hükümeti Başkonsolos Şener Cebeci için resmi veda töreni düzenledi

KRV Hükümeti Başkonsolos Şener Cebeci için resmi veda töreni düzenledi

Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) Eyaleti Hükümeti, görevi sona ermekte olan Essen Başkonsolosu Şener Cebeci için resmi bir veda töreni düzenledi.

Düsseldorf Eller Sarayı’nda düzenlenen veda törene, KRV Başbakanı Armin Laschet adına KRV Federal Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Bakanı Dr. Stephan Holthoff-Pförtner evsahipliği yaptı.

Bakan Holthoff-Pförtner törnde yaptğı konuşmasında Başkonsolos Şener Cebeci’nin hizmetlerinden övgüyle bahsetmişti.

Başkonsolos Şener Cebeci, Bakan Holthoff-Pförtner’in şahsında KRV Eyaleti Hükümetine nazik evsahipliği için teşekkür etti.

Törene, Başkonsolos Cebeci’nin dışında, görevleri sona ermekte olan ABD Başkonsolosu Fiona Evans ve İspanya Başkonsolosu María Mercedes Alonso Frayle ile Başkonsolos Cebeci’nin eşi Düsseldorf Konsolosu Fatma Taşan Cebeci, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya katıldı.

Şener Cebeci, 11.07.2017 tarihinde Essen Başkonsolosu olarak atanmıştı.
1975 yılında Trabzon/Of’ta doğan Cebeci, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (Ankara) Uluslararası İlişkiler bölümünden1998 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını 2005-2007 yıllarında Londra’da Westminster Üniversitesinde “Diplomasi” alanında yaptı.

1998 yılında Dışişleri Bakanlığında Kafkasya Dairesinde çalışmaya başlayan Şener Cebeci, 2002-2004 yıllarında T.C. Duşanbe Büyükelçiliğinde Üçüncü Katip, 2004-2007 yıllarında ise T.C. Londra Başkonsolosluğunda Muavin Konsolos ve Konsolos olarak, 2007-2009 yıllarında arasında Dışişleri Bakanlığı İnsan Kaynakları Dairesinde Başkatip, 2009-2012 yılları arasında da T.C. Moskova Büyükelçiliğinde Başkatip ve Müsteşar olarak görev yaptı.
Şener Cebeci, Moskova’daki görevinin ardından Filibe’de (Bulgaristan) 2012-2014 yılları arasında Başkonsolosluk, 2014-2017 yılları arasında Dışişleri Bakanlığında İdari ve Mali İşler Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapan Cebeci, 11.07.2017 tarihi itibariyle Essen Başkonsolosu olarak atanmıştı.

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Konsolosu Fatma Taşan Cebeci ile evli olan Şener Cebeci iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Rusça bilmektedir.