Ana Sayfa Genel Rumeli Türkleri TİKA ve YTB’yi ziyaret etti

Rumeli Türkleri TİKA ve YTB’yi ziyaret etti

24. Dönem AK Parti Milletvekili Gülay Dalyan, Rumeli Türkleri Vakfı (RUTEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Melek Aras, Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Doğan ve Başkan Vekili Kemal Baltepe Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanı Serkan Kayalar’ı, Yurt Dışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren’i ve TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik ‘i ziyaret etti.

TİKA ziyareti ile paylaşımda bulunan RUTEV üyeleri, “Balkan Coğrafyasına 25. yıldır aralıksız kültürüne ve insanın yaşamına, eğitimine dokunan vede katkı sunan Rumeli Türkleri Vakfımız (RUTEV ) ile TİKA arasında yapılacak proje ve çalışmaları görüştük. Bu vesile ile TİKA Başkanı Serkan Kayalar bey’e nazik misafirperverliklerine teşekkür ederiz” dendi.

TİKA vasıtasıyla yıllarca Balkan Coğrafyasının çalışmalarında bulunan deneyimli bürokrat dostumuz, Fahri hemşehrimiz TİKA Başkan Yardımcısı sayın Dr. Mahmut Çevik’e yeni görevinde başarılar dileriz.

YTB Başkanına Teşekkür

Yurt dışında bulunan Türkler ve Akraba toplulukları ile ilgili başarılı çok güzel çalışmalara imza atan Hemşehrimiz Başkan Abdullah Eren’i Rumeli Türkleri Vakfımız (RUTEV) Başkanlık Divanı Olarak Ziyaret’te bulunduk. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk gelecekteki YTB ile RUTEV arasında proje ve işbirliği şekillerini görüştük.

Şerif Patkoviç’ten TİKA’ya Ziyaret

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in Tekbir Ordusu Komutanı Şerif Patkoviç’de TİKA Başkan Yardımcılığı görevine atanan Dr. Mahmut Çevik’e hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Aliya İzzetbegoviç’in ziyaret ettiği askerlerin dönemin Bosna Ordusu 7. Müslüman Tugay Komutanı Şerif Patkoviç öncülüğünde tekbir getirmiş bu görüntüler İslam ordusuna moral olmuştu.