Magazin

Avrupa Denizlililer Federasyonu Çalışma Grubu Oluşturuldu

Avrupa Denizlililer Derneği e.V., Solingen Denizliler Derneği e.V., Denizli Tutluca in Europa e.V., Denizli Kültür Derneği Bielefeld e.V. ve Belçika Denizlililer Derneği sivil örgüt kuruluşları yönetim kurulları Denizli Kültür Derneği Bielefeld derneğinin ev sahipliğinde bir araya gelerek federasyon çalışma grubu oluşturuldu.

“Avrupa Denizlililer Federasyonu” çalışmaları ikinci toplantısına; Denizli Kültür Derneği Bielefeld e.V. Şakir Yelpaze ve yönetim kurulu üyesi Hasan Demirtaş, Avrupa Denizlililer Derneği e.V. başkanı Ali İnceören, başkan yardımcısı Murat Şahinarslan, yönetim kurulu üyesi Muhammet Tuncel, İsmet Kaya ve Erkan Çelik, Solingen Denizliler Derneği e.V. başkanı Murat Kaya, Denizli Tutluca in Europa e.V. yönetim kurulu üyesi Nevzat Dalkılıç, Belçika Denizlililer Derneği başkanı Halil Girenizli ve yönetim kurulu üyesi Hüseyin Aydınlı katıldı. Ayrıca dernek üyelerinden toplantıda derneklerini desteklemek üzere programa dahil olmuşlardır.

Oturum başkanlığını yürüten Avrupa Denizlililer Derneği başkanı Ali İnceören özetle şu bilgileri verdi: “Federasyon girişimimizin tüzük hazırlıklarını tamamlamak üzere bir çalışma grubu oluşturulmuştur. Çalışmaların sonuçları ise 13 Ekim 2018 tarihinde Köln’de tertiplenecek olan geniş katılımlı bir ‘Denizlili Hemşehriler Dernekleri Buluşması’ toplantısında tanıtılacaktır. Davete icabet etme arzusu duyan tüm derneklere başta Türkiye’de olmak üzere tüm yurtdışındaki Denizlili derneklerinin 7 Eylül 2018 tarihine kadar kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. ‘Avrupalı Denizlililer Denizli Buluşması 2018‘ etkinliği Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun ev sahipliğinde 7 Ağustos 2018 tarihinde Denizli Merkezenfendi Belediyesi – Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda gerçekleşecektir. 1200 kişilik kapasiteli salonda tertiplenecek olan kahvaltı programının ardından Merkezefendi Belediyesi tüm davetlileri Merkezefendi mesire alanlarını gezdirmesi planlanmıştır. Bu etkinlikte de yer almak isteyen Avrupalı Denizlililer 15 Mayıs 2018 – 15 Haziran 2018 tarihleri arasında kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Etkinliklerle ilgili gelişmelere ve geniş bilgiye www.denizlililer.org web sayfasından ulaşılabilinir.“

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu