Haberler

Basın camiasının gülen yüzü merhum Mehmet Baş dualarla yad edildi

Asrın salgını korona virüsü atlattıktan üç ay sonra ani bir kalp krizi sonucu 3 Mart 2021 tarihinde hayatını kaybeden Kanal Avrupa TV’nin ve basın camiasının sevilen yüzü gazeteci Mehmet Baş vefatının sene-i devriyesinde dualar ile anıldı.

Melle DİTİB Mimar Sinan Camii’de sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşen mevlid programına merhumun aile yakınlarının yanı sıra çok sayıda dostu ve sevenleri katıldı.

1978 senesinde Mehmet Baş’ın da kurucular arasında yer aldığı ve daha sonraları kendisinin başkanlığı döneminde onun imzasıyla Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) devredilen camide Kur‘an-ı Kerim tilavet edildi.

Basın camiasının gülen yüzü merhum Mehmet Baş için duaların okunduğu mevlid programına, çevre cami derneklerin din görevlileri ile kadın-erkek cemaatinin yanı sıra Hannover, Braunschweig, Bielefeld, Ahlen, Sendenhorst, Unna, Soest, Osnabrück gibi şehirlerden de bir çok sivil toplum kuruluşu yöneticileri, basın mensupları ve iş adamları iştirak etti.

Ruhuna ithaf edilmek üzere okutulan mevlid-i şerifte merhum Mehmet Baş, hayır dualarıyla yad edildi. Program verilen ikramla sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu