Ana Sayfa Haber Almanya’da cami saldırısıyla ilgili 1 kişi hakkında suç duyurusu

Almanya’da cami saldırısıyla ilgili 1 kişi hakkında suç duyurusu

Baden Württemberg eyaletine bağlı Sulz am Neckar şehrinde caminin bulunduğu cadde üzerindeki aydınlatma direğine, İslama ve Müslümanlara çirkin ifadelerin yer aldığı kağıtların yapıştırıldığı saldırıyla ilgili soruşturma tamamlandı.

Saldırıyla ilgili Rottweil Savcılığı ve Konstanz Emniyet Müdürlüğü tarafından ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada, 25 Kasım tarihinde Sulz am Neckar kentinde Bahnhofstrasse’deki bir camiye yapıştırılan ırkçı sloganlar içerikli etiketler, hafta başında halk arasında büyük bir huzursuzluk yarattığı ifade edildi.

Rottweil kriminal polisinin devlet güvenliği tarafından açıklığa kavuşturulan olayla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Yapıştırılan etiketler üzerinde „Almanya Almanlarındır. Yabancılar defolun” sloganı ve Charlie Hebdo dergisinden bir karikatür fotoğrafı yer almakta. Profesyonelce yapılmamış veya bir e-posta adresi verilmemiştir. Olayı Rottweil polisi üstlenmiş ve soruşturma başlatmıştı. Müfettişler 49 yaşındaki şüphelinin, video kayıtlarını izleyerek rastladığını, Sulz’a yapıştırdığı gibi Rottweil yakınlarındaki bir topluluktaki diğer etiketlerin yapıştırdığını itiraf etmiştir”

Olayla ilgili şahıs, verilen e-posta adresinin gerçek sahibi ile kişisel ilişki problemlerini bir sebep olarak adlandırdı ve etiketlerle hiçbir ilgisinin olmadığı ve kendini şaşırttığını ifade etti. Saldırıyla ilgili soruşturmayı tamamlayan polis, Rottweil savcılığına mülke zarar ve iftira nedeniyle suç duyurusunda bulundu.”