Gündem

30 Ağustos Zafer Bayramı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen törenlerin ilk bölümü için Anıtkabir’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır bulunan devlet erkânı Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere şunları yazdı:

“Bugün millet olarak bağımsızlığımızın müjdesi olan büyük zaferin 96. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz. Tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanının liderliğinde sürdürülen destansı bir mücadelenin meyvesi olan bu zafer şanlı tarihimizin altın halkalarından biridir.

Türk Milleti şehitlerimizin fedakârlıklarından, gazilerimizin cesaretinden, binlerce yıla sâri kadim değerlerinden aldığı ilhamla 96 yıl önce olduğu gibi bugün de istiklaline canı pahasına sahip çıkmaktadır.

Ülkemizin egemenliğine yönelik son zamanlarda artan tehdit, ihlal ve saldırılar bizi ideallerimizden ve hedeflerimizden asla alıkoyamayacaktır.

Ruhun şad olsun.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu