Gündem

Almanya’da cami saldırıları durmuyor

Almanya’da camilere ve Müslümanlara yönelik saldırılar durmuyor.
Baden-Württemberg Eyaletinde Konstanz Gölü kıyısında faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mevlana Camii’ne yapılan saldırı ile birlikte sayı 48‘e ulaştı.
16 Temmuz Pazartesi günü gece geç saatlerde, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Konstanz DİTİB Mevlana Camii’nin minaresine boyalı saldırı yapıldı.


Konstanz şehrinde minareli ve kubbeli Osmanlı-Türk mimari özellikleri taşıyan caminin minaresine saldırganlar tarafından AK Parti’yi hedef alan bazı harfler yazarak kaçtılar.
Konstanz DİTİB Mevlana Camii’ne yapılan bu saldırı bölge sakinleri tarafından büyük tepki ile karşılandı. Saldırı ile ilgili olarak Konstanz polisinin araştırma başlattığı bildirildi.
DİTİB Mevlana Camii Başkanı Abdullah Doksanoğlu yaptığı açıklamada, Konstanz Mevlana Camii’ne yapılan bu saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi. Doksanoğlu, mabedlerin dokunulmaz olduğunu ve ibadetlerini yapmaktan başka bir amacı olmayan üyelerinin ve yönetimin bu saldırıyı şiddetle kınadığını da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu