Gündem

Almanya’da Türk fırınına silahlı saldırı

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Heilbronn şehrinde bir Türk’e ait fırına silahlı saldırı yapıldı.
Sabah saat 10:00 sularında bir Türk’e ait Stefans adlı fırına gelen bir kişi silahını başörtülü kasiyere doğrulttu, 6 el ateş etti.
Saldırgan kuru sıkı tabancası ile kurşun yağdırdıktan sonra hiç birşey olmamış gibi uzaklaştı. Kasiyer ise, panikle dükkanın arkasına kaçtı.NSU cinayetleri yeniden mi hortluyor?

Daha sonra fırının kamera kayıtlarını inceleyen Polis, silahın kuru sıkı olduğunu belirtti. Heilbronn polisi, ırkçı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) saldırılarına benzer olayla ilgili soruşturma başlattı.
Polis olayın ırkçı bir saldırı olabileceği ihtimali üzerinde durarak, şüpheli saldırganın 30 yaşlarında Almanya vatandaşı olduğunu ve daha önceden sabıkasının bulunduğunu ifade etti.
Fırın çalışanı M.K. polise verdigi ifadede, “Saldırganın birden içeri girip silahla ateş ettiğini, ben o sıra ne yapacağımı bilemedim, çok korktum” dedi.
Fırın sahibinin kardeşi Atilla Yıldırmaz, NSU davası kararından hemen sonra böyle bir saldırının gerçekleşmesinin kabul edilemez olduğunu söyleyerek, saldırganın biran önce yakalanmasını ve olayın bir an önce aydınlatılmasını istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu