Genel

Başkan Erdoğan: Milletimiz Üzerine Düşeni Yaptı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi olmayan seçim sonuçlarının ardından ilk konuşmasını yaptı. Erdoğan; yaptığı ilk değerlendirmede “Milletimiz sandıkta üzerine düşeni yapmıştır. Seçimlerin gayri resmi sonuçları belli oldu. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı vazifesini tevdi etti” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Aziz milletim, dünyanın neresinde olursa olsun kalbi bizimle çarpan değerli vatandaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum.

Herkese teşekkür ediyorum

Seçimlerin gayri resmi sonuçları belli oldu. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı vazifesini tevdi etti. Ayrıca AK Parti’ye yasama görevi konusunda da büyük bir sorumluluk yükledi. Oyunu kullanan herkese teşekkür ediyorum.

Oy veren kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum

Şahsıma, partime ve ittifakımıza oy veren kardeşlerime hasreten şükranlarımı sunuyorum. Bunun yurt içinde ve yurt dışında tüm oy kullanma hakkına sahip olan kardeşlerime bu demokratik görevlerini yerine getirdikleri için şükranlarımı ifade ediyorum. Bugün, Türkiye’nin tamamında milletimiz özgür iradesi ile sandığa gitmiş oyunu kullanmış, tercihini yapmıştır.

Demokrasilerde seçimler herkesin kazandığı günlerdir.

Seçime katılan tüm Cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarını ayrıca tebrik ediyorum. Hiç kimsenin seçim sistemine ve sonuçlarına gölge düşürerek demokrasinin bu büyük gücüne zarar vermeyeceğini ümit ediyorum.

Halkımızın mesajı açıktır

Mesajımız gayet açıktır. Türkiye yüzde 90’lara varan katılımla demokrasi zaferini dünyaya ilan etmiştir. Milletimin 24 Haziran demokrasi zaferini bir kez daha tebrik ediyorum. YSK’dan il, ilçe seçim kurullarına, sandık başlarında görev yapan heyetlerden müşahitlere kadar herkese teşekkür ediyorum. Bizleri arayan, haber gönderen dost ve kardeş ülkelerin devlet başkanlarına şükranlarımı sunuyorum.

Daha çok çalışma zamanı

Milletimiz sandıkta üzerine düşeni yapmıştır. Bundan sonra Cumhurbaşkanı ile Meclis’i ile daha çok çalışma zamanıdır.

Sesimizi daha güçlü vereeğiz

Bu ülkede hiç kimsenin hayat biçiminden veya farklılıklarından dolayı horlanmasına asla izin vermeyeceğiz. Milletimizden aldığımız bu destekle sınırlarımız içinde ve dışında ülkemizi terör örgütleri vasıtasıyla tehdit etmeye çalışanlara cevabımızı çok daha güçlü şekilde vermeye devam edeceğiz.

Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmanın gayretinde olacağız

Yeni sistemi süratle ve en ideal şekilde hayata geçireceğiz. Gayemiz ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır. Taahhüt ettiğimiz projelerin her birini titizlikle takip edecek, hizmete sunacağız. Vesayetin, darbecilerin, sokak çetelerinin pençesinden kurtardığımız Türkiye’yi dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri haline getirene kadar bize durmak yok. Demokrasi bayramımıza katkıda bulunan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu