Ana Sayfa Haber Batı Trakya Türk Azınlığının yürekli yiğidi Dr. Sadık Ahmet’in mücadelesi 2022’de gösterime...

Batı Trakya Türk Azınlığının yürekli yiğidi Dr. Sadık Ahmet’in mücadelesi 2022’de gösterime giriyor

Türkiye’nin en yükselen kanalı TRT, yeni sezonunda da başta tarihi diziler olmak üzere bir çok yeni dizi ile izleyicisi karşısına çıkmaya devam ediyor.

2020 yılında TRT’de gösterime girecek, Batı Trakya Türk Azınlığının yürekli yiğidi Dr. Sadık Ahmet’in hayatı film oluyor. 26 Ocak 1990 Yununistan-Gümülcine’de Batı Trakya Türk Azınlığının lideri Dr. Sadık Ahmet’in mücadelesi ve hayatının anlatıldığı tanıtım fragmanında kızının babasına ithafen “Sadece bir gece uyuyup gel olur mu babacığım” sözü, izleyicileri ekrana sürükleyeceği izlenimi verdi.

Batı Trakya Türklerinin merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in hayatını konu alan filmin çalışmalarına başladıklarını sosyal medya hesabından duyuran TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, “Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük mücadelesinin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in hayatını anlatan filmimizin çalışmalarına başladık. Yunanistan’ın baskıcı politikalarına karşı Dr. Sadık Ahmet’in bugüne ışık tutan mücadelesi hiçbir zaman unutulmayacak. Ruhu şad olsun!”

Aslen Batı Trakyalı olan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in, Dr. Sadık Ahmet filmi duyurusu Batı Trakya Türk Azınlık kamuoyunda heyecan yarattı. Batı Trakya Türkleri filmin gösterime gireceği tarihi heyecanla bekliyor.