Gündem

Cem Özdemir ile Donald Trump yumurta ikizi çıktı

Türkiye düşmanı Cem Özdemir, küstah açıklamalarına bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’nin sanki aşırı bir dar boğazda olduğunu lanse edip yardım edilmemesi gerektiğini savundu. Özdemir, ”Türkiye IMF’den borç alsın” konulu bir açıklama yaptı.

Türkiye’ye koşulsuz mali yardıma karşı olduğunu söyleyen Özdemir, Türkiye’ye Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yardım etmesi gerektiğini savundu.

“YARDIM EDECEKSEK ŞARTLAR OLSUN”

Yeşiller’in eski lideri, Türkiye’ye yardım koşulları olarak Merkez Bankası’nın bağımsızlığının yeniden tesis edilmesi, ‘vurguncu ekonomi modelinin reformdan geçirilmesi’, Erdoğan’ın ‘cezaevine ait olmayan kişileri serbest bırakmasını’ ve hukuk güvenliğinin sağlanmasını gösterdi.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜNDEN “MERKEL İLE GÖRÜŞECEKLER” YANITI GELDİ

Öte yandan öneriye yanıt veren Alman hükümeti sözcüsü Steffen Seibert, geçen hafta Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine dikkat çekerek, görüşmede Erdoğan’ın eylül ayı sonunda Almanya’ya gerçekleştireceği ziyaret öncesi 21 Eylül’de her iki ülkenin maliye ve ekonomi bakanlarının hazırlık amacıyla bir araya gelmelerinin kararlaştırıldığını kaydetti.

Seibert, Türkiye’ye Almanya’dan bir yardımın ‘şu an için gündemde olmadığını’ da ekledi.

MERKEL: TÜRKİYE’NİN ALMANYA’NIN YARDIMINA İHTİYACI YOK

Almanya Başbakanı Angela Merkel’den de Türkiye’deki ekonomik gelişmelerle ilgili bir açıklama geldi.

Merkel, ”Türkiye’nin şimdilik özel bir Alman ekonomik yardımına ihtiyacı yok” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu