GündemSpor

Cem Özdemir, Mesut’un yerine milli takımda forma giyecek

Almanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası’ndan elenmesinin yankıları devam ediyor. ZDF Televizyonunda yayınlanan programında Dünya Kupası’nda alınan hezimetin konuşulduğu programa Türk düşmanı ünlü yorumcu Cem Özdemir katılmıştı.
Cem Özdemir alınan sonuca ilişkin kendinden beklenen yorumu yapmış ve “Almanya’nın elenmesinin sebebi Erdoğan’dır. Mesut ve İlkay ile fotoğraf çekildi ve bu durum milli takım oyuncularının moralini bozdu, bu yüzden iyi oynayamadılar” demişti.
Görüşmenin ardından Erdoğan futbolcular ile hatıra fotoğrafı çektirirken, İlkay ve Mesut’un Cumhurbaşkanı ile poz vermesi eleştiri konusu olmuştu. Öyle ki eleştiriler öyle aşırı noktasına ulaştı ve Mesut ile İlkay psikolojik linçe uğramıştı. İki futbolcuya yönelik tepkiler de halen devam ediyor. Bunun son örneği de maç sonunda Alman taraftarların Mesut’a yönelik sözlü saldırılarıyla gerçekleşti.

Cem Özdemir, provakatif söylemleri karşısında hedef gösterilen Alman Milli Takımı’nın gözde futbolcusu Mesut Özil hakkında ırkçılığa varan söylemlerle Almanya basını da ikiye böldü.

Bild Gezetesi: “Özil çok düşündü”
Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild, veda haberini manşetten okuyucularına duyururken Özil’in bu kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen resimden sonra yaşanan tartışmalar nedeniyle aldığını kaydetti. Bild, Özil’in bu karar için çok düşündüğünü ve yaşanan tartışmalardan sonra ırkçı söylemler hissettiği sürece bu formayı giymeyi düşünmeyeceğini aktardığını belirtti
Spigel Dergisi: “Özil’e aygısızlık yapıldı”
Spigel‚ ‘Özil Alman Milli Takımı’nı bıraktı‘ başlığını atarken, kendisine karşı ırkçılık ve saygısızlık yapıldığını söyledi.
Augsburger Allgemeine Gazetesi, suçun Mesut Özil’de olduğunu belirterek, milli takım kapılarının kendisine tamamen kapandığını ifade etti.
Stern internet sitesi, Özil’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tekrar fotoğraf çektirebileceğini ve bu durumdan pişman olmadığını dile getirdi.
Waz gazetesi ise ‘’Özil suskunluğunu bozdu’’ başlığı ile tecrübeli futbolcunun milli takımından veda ettiğini okuyucularına duyurdu.
Alman kamuoyunun linç girişimine karşı Mesut Özil, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Irkçılık ve saygısızlık hissettiği için” Almanya Milli Takımı’nı bıraktığını duyurdu.

Mesut Özil’in yerine kadroda sıkıntı çeken milli takımın yeni transferi Cem Özdemir oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu