Haberler

Corendon Airlines ile hava taşımacılığına yeni bir soluk, yeni bir konfor

Almanya’da faaliyet gösteren Corendon Airlines, Türk ve Alman seyahat acenteleri ile Friedrichshafen ve Nürnberg’de gerçekleştirilen akşam yemeklerinde buluştu.

Türk ve Alman seyahat acenteleri Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’in ev sahipliğinde gerçekleşen iki özel davette ağırladı. 11 Eylül akşamı Friedrichshafen’de, 12 Eylül akşamı Nürnberg’de düzenlenen akşam yemeklerinde seyahat acenteleriyle bir araya gelen Karaer, Corendon Airlines’ın 2020 yaz sezonunda hizmete girecek yeni uçuş rotalarını ve hedeflerini de aktardı.

Corendon Airlines’in Almanya’da 6. Yılı
Almanya’da altıncı yılını kutlayan Corendon Airlines’in yeni başarı ve emin adımlarla büyümeye devam ettiğini söyleyen Karaer, “2014 yılında girdiğimiz, Almanya pazarında başarılı operasyonlar yürüterek kendimize haklı bir yer ediniyoruz. Önümüzdeki sezonda base ve destinasyon sayımızı artıracak ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Almanya 7. yılında 3 milyona çıkacağız
2019/20 kış ve 2020 yaz sezonları uçuşları ile ilgili bilgi veren Karaer, şöyle devam etti: “Friedrichshafen’den Antalya, Heraklion (Girit), Rodos ve Hurghada’ya uçacağız. Böylece Bodensee Bölgesi´nin güneşi özleyen tatilcilerini yaz ve kış sezonu boyunca en iyi hizmetle tatil bölgelerine ulaştırıyor olacağız. Nürnberg’de ise 28 Eylül 2019’da 1 uçağımızı base ederek kış operasyonlarına başlayacağız. Kış sezonu boyunca Nürnberg’den Antalya, Kanarya Adaları, Hurghada gibi 3 tane “kış güneşi” destinasyonuna uçuş planladık. 2020 yazı itibariyle base uçak sayımızı 2’ye çıkartarak haftada 52 uçuş düzenleyeceğiz. Özetle, yaz sezonu boyunca Nürnberg meydanı için 470 bin koltuk satışa sunmuş olacağız. Özellikle yaz döneminde, her güne planladığımız Antalya ve Palma De Mallorca uçuşları dikkat çeken destinasyonlarımız.. Nürnberg ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşlarımızın Anadolu’ya ulaşmasını kolaylaştırmak için de İzmir, Adana, Trabzon, Ankara’ya direk uçuşlar düzenliyoruz. Bu yeni operasyonlarımızla Almanya pazarındaki 7. sezonumuzda koltuk sayımızı iki kat artırarak 3 milyona çıkarıyoruz. Almanya’nın 22 şehrinin yanı sıra Avusturya ve İsviçre’ye de sunduğumuz geniş ürün yelpazesi ile bu pazarlardaki etkin havayolları arasına girmeyi hedefliyoruz.”

Programda, Hollanda’da doğan Türkiye kökenli ödüllü genç caz sanatçısı Karsu sahne aldı. Genç sanatçı Alman seyircilerden de büyük beğeni aldı.

Corendon Airlines’ın 2020 Yaz sezonunda Friedrichshafen ve Nürnberg için uçuş planlaması ise şu şekilde:

Friedrichshafen Kış Programı:
Hurghada: Cuma
Antalya: Pazar

Friedrichshafen Yaz Programı:
Heraklion: Pazartesi ve Cuma
Rodos: Çarşamba ve Pazar
Hurghada: Cuma
Antalya: Salı, Çarşamba ve Pazar

Nürnberg Kış Programı:
Fuerteventura: Cuma, Pazar
Las Palmas: Çarşamba, Cumartesi
Tenerife: Perşembe, Pazar
Hurghada: Salı, Cuma
Antalya: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi

Nürnberg Yaz Programı:
Heraklion : Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar
Kos: Salı ve Pazar
Rodos: Pazartesi, Çarşamba ve Cuma
Hanya: Salı ve Cuma
Fuerteventura: Perşembe ve Pazar
Las Palmas: Çarşamba ve Cumartesi
Palma de Mallorca: Her gün
Tenerife: Cuma
Lanzarote: Pazar
Ibiza: Perşembe ve Cumartesi
Olbia: Pazartesi ve Cumartesi
Lamezia Terme : Cumartesi
Hurgada: Salı ve Cuma
Telaviv: Salı
Antalya: Her gün
İzmir: Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi
Alanya-Gazipaşa: Cuma
Dalaman: Cumartesi
Bodrum: Pazartesi ve Pazar
Trabzon: Çarşamba
Adana: Pazartesi
Ankara: Salı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu