Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı’na katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’de kadınları görmezden gelen, devre dışı bırakan, potansiyelini ve gücünü heba eden bir siyasetin başarı şansı yoktur. Kadınları dışlayanların, onlara sadece bir vitrin ve dolgu malzemesi olarak bakanların da siyasi akıbeti hüsrandır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen eğitim programına katıldı. AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“HAYATIMIZ BOYUNCA SİYASETE KADIN ELİNİN DEĞMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nı yerel seçimler öncesi gerçekleştirdiği bu toplantı silsilesi için tebrik ederek bugüne kadar kadınların taleplerine, beklentilerine ve eleştirilerine daima kulak verdiklerini söyledi. Son 17 yılda Türkiye’nin kadınlarını hayal kırıklığına uğratacak hiçbir adım atmadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınların emeğini, fedakârlığını, samimi mücadelesini daima baş üstünde tutarak çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.

Konuşmasında “Türkiye’de kadınları görmezden gelen, devre dışı bırakan, potansiyelini ve gücünü heba eden bir siyasetin başarı şansı yoktur” değerlendirmesini yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Kadınları dışlayanların, onlara sadece bir vitrin malzemesi, bir dolgu malzemesi olarak bakanların da siyasi akıbeti hüsrandır. Her alanda olduğu gibi siyasette de sahicilik ve samimiyet esastır. Şimdiye kadar bu anlayışla siyasi mücadelemize yön verdik. Hayatımız boyunca hep kadınlarımıza siyaset yolunu açmak, siyasete kadın elinin değmesini sağlamak için çalıştık” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DE GERÇEK ANLAMDA KADINI ÖZGÜRLEŞTİREN HAREKET AK PARTİ’DİR”

Bu mücadelede çok önemli başarılara da hep birlikte imza attıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “AK Parti kadınların siyasete ve sosyal hayata katılımı noktasında birilerinin tahayyül dahi edemediği seviyeleri yakalamıştır. Kamuda, eğitimde, bürokraside, ticarette kadın en büyük sıçramayı bizim dönemimizde gerçekleştirmiştir. Türkiye’de gerçek anlamda kadını özgürleştiren hareket AK Parti’dir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu başarıyı, çağdaşlığı üniversite kapısında ikna odaları kurmak zanneden lümpen batıcılara rağmen gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “AK Parti, bu tarihî değişimi, kadın hakları konusundaki her düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götüren ana muhalefete, ‘411 el kaosa kalktı’ manşetleri atan medyaya rağmen başarmıştır. Türk siyasi hayatında kadınları AK Parti kadar vitrine alan, ön plana çıkartan, çok daha ötesi kadını politikalarının merkezine yerleştiren bir başka siyasi hareket yoktur. Ülkemizde kadın kollarını teşkilatının ayrılmaz bir parçası hâline getiren ilk parti AK Parti’dir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınların meselelerine sahip çıktıkları kadar, kadınların da AK Parti’ye sahip çıktıklarını vurgulayarak, “AK Parti mührünü asla kazınmayacak bir şekilde Türk siyasetine vuran kadınlarımız olmuştur. 17 yıldır Türkiye’de AK Parti’nin hizmet sancağı dalgalanıyorsa bunda en büyük pay sahibi yine hanımlardır. Ben sizlerin nezdinde oylarıyla, çabalarıyla bize destek vermiş tüm kadınlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu

“TÜRKİYE’NİN TÜM RENKLERİNİ, TÜM FARKLILIKLARINI KUCAKLAYAN BİR PARTİYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kutuplaştırıcı değil Türkiye’nin tüm renklerini, tüm farklılıklarını kucaklayan bir partiyiz. Biz ayıran, ayrıştıran değil 81 milyonun her bir ferdini bağrına basan bir partiyiz. AK Parti, Türkiye’nin partisidir. Milletin tamamının partisidir” ifadelerini kullandı. Bugüne kadar ayrımcılığın, hizipçiliğin, ırkçılığın, meşrep siyasetinin parti kapısından içeri girmesine müsaade etmediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisinin milleti bölmesine, insanları birbirine düşürmesine fırsat tanımayacaklarını belirtti.

Kazanma umudu olmayan ana muhalefetin sandığa gölge düşürmek için her türlü yolu deneyeceğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha şimdiden bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarıyla ittifak kurmak için kirli pazarlıklara girişmeleri boşuna değildir. Bir taraftan bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına çiçek atıyorlar, diğer taraftan da Suriyeli muhacirlere zalim Esed’in diliyle saldırıyorlar. Her seçim döneminde olduğu gibi, bu sefer de muhacir ile ensar arasına fitne tohumları ekmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefetin ırkçı kelimeler ve şoven ifadelerle, savaştan kaçan mazlumları hedef alarak üç beş oy kazanacağını düşündüğünü söyleyerek sözlerini şöyle devam etti: “Yedi yıldır büyük bir sabır ve alicenaplıkla Suriyeli mazlumlara ev sahipliği yapan bu millete galeyana getirmek için söylenmedik yalan bırakmıyorlar. Fakat tüm çabalarına, kışkırtmalarına rağmen Türk milletinin basiret ve ferasetini aşamadılar, anlayamadılar. Buna rağmen her seçim döneminde aynı şeyleri yapıp farklı sonuç ummaktan bir türlü kendilerini kurtaramıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, Mart 2019 seçimlerinde de sonuç aynı olacak, inşallah yine aynı hezimeti yaşayacaklar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında Mart 2019 seçimlerinin sıradan bir seçim olmadığının altını çizerek “Bu mahalli idareler seçimi belki de ana muhalefetin sonu olacaktır. Çünkü bu ana muhalefetin başındaki zat sadece millete değil, aynı zamanda CHP’nin başına da bela, yani CHP’yi de bizim özellikle bundan kurtarmamız lazım” ifadelerine yer verdi.

“KADINLARIMIZ TÜRKİYE’NİN BAŞARI HİKÂYESİNİN EN YAKIN ŞAHİDİDİR”

24 Haziran seçim sonuçlarının tam manasıyla idareye yansımasının ancak 2019 seçim kavşağının da başarıyla atlatılmasına bağlı olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu seçimlerde hanım kardeşlerimizden hem görev noktasında hem de milletimize ulaşma noktasında çok büyük gayret bekliyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hanımlarımızın elleri dediğinde şehirlerimizin daha güzel, daha yaşanabilir, daha estetik bir çehreye kavuşacağından asla şüphe duymuyorum. Günümüz belediyeciliğimizde sosyal ve insani hizmetler, temel altyapı ve temizlik hizmetleri kadar önemli hâle gelmiştir. Bu hizmetleri de en güzel şekilde hanım kardeşlerimizin ifa edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kadın kollarına özellikle saha çalışmalarında çok büyük görevler düştüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “AK Partinin öncü neferleri kadınlarımızdır, kadın kollarımızdır. Biz daima afaki değil, hizmetlerimizle, eserlerimizle konuştuk. Önce karnemizi ortaya koyacağız, sonra ülkemize dair hedeflerimizden ve hayallerimizden bahsedeceğiz. Türkiye’ye ve şehirlerimize yaptığımız hizmetleri hanım kardeşlerimize anlatmanın, erkeklere anlatmaktan daha kolay olduğunu düşünüyorum. Zira sizler sağlıktan eğitime, ulaşımdan altyapıya kadar ülkenin nereden nereye geldiğini çok daha iyi biliyorsunuz. Kadınlarımız Türkiye’nin başarı hikâyesinin en yakın şahitleridir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini Genel Merkez Kadın Kolları’nın düzenlediği eğitim programının hayırlı olması temennisiyle tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu