Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomik tehditler bu milleti sindiremez”

Balıkesir’de cuma namazı sonrası vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye yöneltilen ekonomik tehditlerin bu milleti sindiremeyeceğini vurgulayarak, “Biz kararlı bir şekilde yola devam ediyoruz. Siz de bu noktada kararlı olun, dik durun” dedi.

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreni vesilesiyle Balıkesir’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törenin ardından Zağanos Paşa Camii’ne geçerek burada cuma namazını kıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da kendisine eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazdan sonra cami bahçesinde yer alan Zağanos Paşa Türbesi’ni de ziyaret etti.

“BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazından sonra cami çevresinde toplanan ve kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara otobüs üzerinden hitapta bulundu.

Öğle öncesinde Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet törenine katıldığını ve törende 2 bin 500 civarındaki gencin astsubay olarak diplomalarını aldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elhamdülillah bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha güçlü olacağız” diye konuştu.

“KARŞIMDA İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELEMİZİN VARİSLERİNİ GÖRÜYORUM”

Balıkesir’in; İmam Birgivî, Hasan Basri Çantay, Gönenli Mehmet Efendi gibi isimlerin şehri olduğuna ve Cuma namazını kıldığı Zağnos Paşa Camii’nin, Fatih Sultan Mehmet’in hizmetinde bulunan Zağnos Mehmet Paşa tarafından yaptırıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu camiinin mimberinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hutbe irat ettiklerini hatırlattı.

Balıkesirlilere hitaben, “Ben şimdi karşımda bu istiklal ve istikbal mücadelemizin varislerini görüyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir halkına 24 Haziran seçimlerinde yüzde 50’ye yakın vermiş oldukları destek dolayısıyla da teşekkür etti. Gündemdeki gelişmelere işaret ederek vatandaşlara, Türkiye’ye yöneltilen tehditlere aldırmamaları gerektiğini tavsiye eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millet tehditlerle sindirilecek bir millet değildir, bizi kimse sindiremez” diye ekledi.

Vatandaşlardan birbirlerini çok sevmelerini, oluşturulmak istenen fitne ve fesada kulak asmamalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onun için de bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Kardeşlerim; bizim için Rabia, değil mi? Rabia’mızı da çok iyi kavrayacağız. Onun için, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek yola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KARARLI BİR ŞEKİLDE YOLA DEVAM EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türkiye’ye yöneltilen ekonomik tehditlerin hiç birisinin bu milleti sindiremeyeceğini vurgulayan şunları söyledi: “Biz kararlı bir şekilde yola devam ediyoruz. Siz de bu noktada evelallah kararlı olun, dik durun. Ve biz size güveniyoruz. Siz bizim arkamızda olduğunuz sürece merak etmeyin. Türkiye öyle anlatıldığı gibi yok bilmem kredi derecelendirme kuruluşları şöyle söylemiş, böyle söylemiş, bırakın o sahtekârları, düzenbazları bırakın. Onlar bizim için çok şeyler söylediler. Bu dünyada batan ülkelere bir anda dört derece artırmak suretiyle not veren teşkilatlardır, bunlar böyle teşkilat. Biz işimize bakalım, ne durumdayız ona bakalım.”

Turizmde patlama yaşandığına, Türkiye’nin istihdamda, tarım ve hayvancılıkta gayet iyi gittiğine ve Kurban Bayramı’nda 4 milyon civarında küçük ve büyükbaş hayvanın kurban edildiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki zamanlarda daha iyi noktalara gelineceğini vurguladı.

Önümüzdeki yıl Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreni ve daha öncesinde yerel seçimler vesilesiyle yine Balıkesir’e geleceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerle daha çok bir araya geleceğiz. Allah yar, yardımcımız olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu