Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA Genel Merkezi’nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA Genel Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Gençlik, geleceğimizdir, istikbalimizin teminatıdır; çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir Türkiye’nin garantisidir. Gençliğini ihmal eden geleceğini de tehlikeye atıyor demektir. Öyle ki gençliğine değer vermeyen, gençlerine ihtimam göstermeyen bir devletin ayakta kalması mümkün değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkez Binası’nın açılış törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA Genel Merkez Binası’nın hayırlara vesile olmasını diledi; eserin inşasında emeği ve katkısı olan işçisinden mimarına, mühendisinden hayırseverine kadar herkese şükranlarını sundu.

“TÜGVA GENEL MERKEZ BİNASI, DİĞER VAKIF VE DERNEKLER İÇİN BİR MODEL TEŞKİL EDECEK”

Binanın; amacı gençlere hizmet olan diğer vakıflar ve dernekler için de bir model teşkil edeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün burada ofislerin ve çalışma mekânlarının olduğu sıradan bir binayı hizmete almıyoruz. Spor salonu, akıllı sınıfı, kıraathanesi, toplantı ve konferans salonları, çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürebileceği icathanesi ile gerçekten örnek bir eseri ülkemize kazandırıyoruz” dedi.

“GENÇLİĞİNİ İHMAL EDEN, GELECEĞİNİ DE TEHLİKEYE ATIYOR DEMEKTİR”

“Gençlik, geleceğimizdir, istikbalimizin teminatıdır; çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir Türkiye’nin garantisidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençliğini ihmal edenlerin geleceğini de tehlikeye atacaklarına dikkat çekerek, “Öyle ki gençliğine değer vermeyen, gençlerine ihtimam göstermeyen bir devletin ayakta kalması mümkün değildir. Bu anlayışla son 16 yıldır gençlerimize sahip çıkmanın, onları her açıdan en güzel şekilde yetiştirmenin mücadelesini veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZİN TAMAMINA HİZMET ETMENİN ÇABASINDAYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbir evladımızın inancından, kılık-kıyafetinden, dış görünüşünden dolayı horlanmadığı bir özgürlük atmosferini ülkemizde hâkim kıldık. Bu süreçte sadece kendimize veya tabanımıza değil, bizimle aynı dünya görüşünü paylaşsın paylaşmasının milletimizin tamamına hizmet etmenin çabasını güttük” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, senelerdir kendilerini imtiyazlı vatandaş konumunda görenlerin, Türkiye’nin son 16 yılından rahatsızlık duyduklarını belirterek, “Her ne kadar birileri gerçekleri ters-yüz ederek anlatmayı alışkanlık haline getirmiş olsa da, biz demokrasinin geliştirilmesi, hak ve özgürlük alanlarının genişletilmesi yolunda çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“YENİ DÖNEM, BÜYÜK TÜRKİYE İDEALİMİZİ PRATİĞE DÖKME DÖNEMİDİR”

“Bizim ve bizden sonraki nesillerin boğuşmak zorunda kaldığı sıkıntıların hiçbiri artık gençlerimizin önünde bir engel olarak durmuyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, millet olarak yeni bir dönemin arifesinde bulunulduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bu dönemin adı yeniden diriliş, yeniden şahlanış dönemidir. Bu dönem, yeniden büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu