Magazin

DİTİB eyalet birliği yeni tüzüğü onaylandı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği, yeni tüzüğü onayladı.

Bullay DİTİB Yeşil Camii derneğinde gerçekleşen toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Rheinland-Pfalz DİTİB Eyalet Birliği Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Yıldız selamlama ve açılış konuşmalarıyla başladı.

Aşıkoğlu, “Yeni bir enerji ve ivme ile yolumuza devam edeceğiz.”

DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu da yaptığı konuşmasında şöyle konuştu: „DİTİB, dernekleriyle eyalet birlikleriyle dini danışma kurulları, din görevlileriyle, gençlik, kadın ve veli kollarıyla bir bütündür. Ve hepimiz bir bütünün parçasıyız. Almanya’nın her köşesinde kurulmuş büyük bir teşkilatız. Misyonu, vizyonu ve ilkeleri olan bir dini teşkilatız. Teşkilatımıza bağlı eyalet bildiklerimizde tüzük değişiklikleri, genel kurul seçimleri yapıldı. Eyalet Birlikleri yeni tüzük değişikliği tamamladık. Önümüzdeki günlerde de kadın, gençlik ve veli kolları seçimleri tamamlayacağız. Yeni bir enerji ve ivme ile yolumuza devam edeceğiz. Biz düşüncesiyle, birbirimizin düşüncelerini ve fikirlerini paylaşarak, anlayış ve hedef birliğiyle hareket edeceğiz ve böylece geleceğimizi planlamış olacağız.“

Rheinland-Pfalz DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız’ın 2017-2018 yılı faaliyet raporu sunumunun ardından tüzük değişikliğiyle gerçekleştirilen toplantının divan başkanlığını DİTİB genel merkez yönetim Kurulu üyesi İrfan Saral yaptı.

Yapılan toplantıda eyalet birliği tüzüğü görüşüldü ve üyelerin onayına sunuldu. Güzel bir olgunluk içerisinde dernek yöneticileri tarafından oybirliği yeni tüzük kabul edildi.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu