Magazin

Baden – Württemberg DİTİB Eyalet Birliği üst kurulu kuruldu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Baden ve Württemberg eyalet bölge birlikleri Nisan ayı içerisinde gerçekleştirdikleri olağan genel kurullarının ardından üst kurul oluşturmak için Ludwigsburg DİTİB Yavuz Selim Camii’nde bir araya geldi.

Toplantıya katılan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, “Üst kurul Müslüman toplumu için artı değer kazandıracak ve temsil edecektir” dedi. Aşıkoğlu şöyle devam etti: “Baden ve Württemberg eyalet bölge birlikleri bir araya gelerek, Baden-Württemberg Eyalet Birliği ile bir üst kurul oluşturdu. Bu kurul DİTİB’in eyalet bazında din dersleri, ilahiyat eğitimi, dini cemaat ve birçok konuda Alman makamlarıyla görüşmeleri yürütecek ve Almanya’da yaşayan Müslüman toplumu için bir artı değer kazandıracak. Teşkilat içi faaliyetleri daha güzel planlamak ve yürütebilmek için hedef, strateji ve hareket birliğiyle geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz.”


Baden-Württemberg DİTİB Eyalet Birliği yönetim kurulu şu şekilde oluştu: Erdinç Altuntaş (Başkan), Seçil Uyman-Sevinç ve Aysun Pekal (Başkan Yardımcısı), Ali İpek (Sekreter), Ahmet Çetinel (Muhasip), Fatih Şahan ve Muhammed Furkan Karaca (Üye).

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu