Haberler

DİTİB Hamidi Veli Camii’nd anlam dolu buluşma

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Duisburg şehri yakınlarındaki Neukirchen – Vluyn beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Hamidi Veli Camii tarafından verilen iftar yemeğinde derneğin hizmetinde bulunan kurucu üyelere teşekkür plaketleri takdim edildi.

Neukirchen – Vluyn DİTİB Hamidi Veli Camii ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine; derneğin 1987 kuruluş yılından bugüne kadar görev yapan dernek başkanları, yöneticileri ve cami cemaati ile semt sakinleri katılarak iftarlarını birlikte açtılar.

Program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dernek başkanı İbrahim İnci‘nin selamlama konuşmalarıyla başladı.

Birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları veren İnci, katılımcılara derneğe desteklerinden ötürü teşekkür etti. Mübarek Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşma duygularını hatırlattığını dile getiren İnci, insanların topluluk olarak bir araya gelmenin değerini ve zor zamanlarda birbirlerine destek olmanın önemine dikkat çekti.

İftar yemeğine katılan DİTİB NRW Eyalet Düsseldorf Bölge Birliği Başkanı Erhan Akyol da, “Birlik, beraberlik ve sevgi içerisinde idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nın kutlu olmasını diliyorum. Tüm İslam âlemine huzur ve sevinç getirmesini temenni ediyor, hepinize hayırlı iftarlar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, derneğin kuruluşundan bu güne gelene kadar görev yapan dernek başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Okunan akşam ezanı ile birlikte oruçlar açıldı. Dualarla son bulan iftar programı sohbet ile devam etti. Günün anısına çekilen toplu fotoğrafla program sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu