Haberler

DİTİB ve TDV, Özbekistan’da Ramazan gıda yardımlarını tamamladı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB), “Sana ihtiyacı olan kardeşlerin var” temasıyla Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle yürütütüğü Ramazan gıda yardımlarını Özbekistan’da tamamladı.

DİTİB ve TDV gönüllüleri, Semerkant ve Buhara’nın ardından başkent Taşkent ve çevresinde olmak üzere 14 noktada ihtiyaç sahibi 3 bin 500 aileye Ramazan gıda yardımı dağıtımını tamamladı.

TDV Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Eğinç, DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, Özbekistan eski Din Hizmetleri Müşaviri İbrahim Gemici, DİTİB ve TDV gönüllüleri, başkent Taşkent’teki Hazreti İmam Külliyesi ve Zengi Ata Türbesi bahçesinde ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ulaştırdı.

Ata topraklarında ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen TDV Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Eğinç, “Özbekistan’ın Semerkant, Buhara ve Taşkent vilayetlerinde 14 ayrı dağıtım noktasında 3 bin 500 gıda yardım kolisini dağıttık. Beş günlük program çerçevesinde görevimizi yerine getirerek ve emanetleri sahiplerine ulaştırdık” dedi.

DİTİB Özel Kalem ve Koordinasyon Müdürü Alaattin Salçık da, “Ramazan gıda yardımlarını İslam medeniyetinin kadim şehirlerinden Buhara, Semerkand, Sırderya ve Taşkent’te ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Onların hayır dualarını da bize emanetlerini teslim eden hayırsever kardeşlerimize götüreceğiz. Kardeşlerimizin yüzlerindeki sevinci görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Çok güzel duygularla dönüyoruz, çok güzel dostluklar kurduk, kardeşlerimizi tanışmış olduk Bu büyük hayra vesile olan büyüklerimizden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.


Ercüment Aydın / Özbekistan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu