HaberlerKültür-SanatMagazin

DİTİB’de “Medeniyetlerin Yaşadığı Anadolu” resim yarışması büyük ilgi gördü

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Bölge Veliler Birliği tarafından düzenlenen “Medeniyetlerin Yaşadığı Anadolu” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yarışma, Köln DİTİB Bölge Veliler Birliği’nin ev sahipliğinde 50 cami derneğinde eğitim gören öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Yarışmaya 50 camiden öğrenci katıldı

Köln DİTİB Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş, yarışmanın amacını “Medeniyetlerin izlerini ve Anadolu’nun zengin mirasını çeşitliliğiyle tanıtmak” olarak belirtti. 50 farklı cami derneğinden katılan öğrenciler, kendi camilerindeki başarılarının ardından Köln finaline yükseldiler.

Başkan Durmuş, yarışmaya katılan öğrencilere, dernek yöneticilerine ve din görevlilerine teşekkürlerini iletti. Aynı zamanda kültür ve sanatın bir milletin aynası olduğunu vurgulayarak, sanatın toplumları yücelten en önemli unsurlardan biri olduğunu ifade etti.

Ödül törenine katılan Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara da, “Medeniyetlerin yaşatıldığı Anadolu‘da, tarihin kesişme noktası olan şehirlerimizden örnekler sunan öğrencilerimiz, boya kalemi ve fırçası ile adeta birer ressam gibi resmettiler. Çocuklarımızı ayrı ayrı kutluyorum. Bu yarışma ile Anadolu’muzun renkliliği çocuklarımızın şaheserleriyle gün ışığına çıkarıldı. Bu vesileyle bu güzelliğe vesile olan veliler birliğimize, cami derneklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Dereceye girenlere ödül ve başarı belgesi verildi

“Medeniyetlerin Yaşadığı Anadolu” konulu resim yarışmasında: 6-9 yaş grubunda Mihrimah Uzeirovski (Wesseling DİTİB Mimar Sinan Camii), 10-12 yaş grubunda Simay Karakoç (Herzogenrath DİTİB Emir Sultan Camii) ve 13-15 yaş grubunda ise Ecrin Akgün (Engelskirchen DİTİB Eyüp Sultan Camii) birinciliği elde etti.

Yarışmanın sonunda Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara, ilk üç dereceye giren öğrencilere ödüllerini ve başarı belgelerini takdim etti.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu