Gündem

Diyanet İşleri Başkanlığı Herkesi Milli Para Kullanmaya Çağırdı

Son günlerde ülkemize yönelik ekonomik saldırılar karşısında Diyanet, üzerine düşeni yaptı ve Milli Para Kullanma Çağrısı yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı, son dönemde ekonomimiz üzerinden yapılmaya çalışılan darbe girişimleri karşısında bir basın açıklaması yayınlayarak herkesi milli paramız TL kullanmaya çağırdı.

Başkanlığın açıklaması şöyle:

İstiklal ve istikbalimiz adına büyük bir mücadele verdiğimiz bu günler maddî ve manevî açıdan kenetlenme ve fedakârlık zamanlarıdır.

Biliyoruz ki devletimiz, mazlumlara umut olduğu için zalimlerin hedefi olmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız bütün görevlileri ve mensupları ile milli paramızı kullanmak, lüks ve israftan kaçınmak ve milli ürünleri tercih etmek başta olmak üzere her türlü fedakârlık ve sorumluluk konusunda milletimize rehberlik etmeye devam edecektir.

Tarihten beri nice zorlukları birlik ve beraberlik ruhu ile aşmış aziz milletimiz, sistematik şekilde maruz kaldığı bu çok boyutlu saldırıların da üstesinden gelecek ve Allah’ın yardımı ile bu onurlu mücadelesinden galip çıkacaktır.

Tarih şahittir ki Allah, dinine yardım edenlere yardım edecek, mazlumların hamilerine tuzak kuranların tuzaklarını boşa çıkaracaktır.

Diyanet Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu