Ana Sayfa Haber Göçün 60.yılında dev festival

Göçün 60.yılında dev festival

Almanya’ya göçün 60.’ın yılında GeceTix tarafından organize edilen YazDaFest 60. Yıl Merhaba Heimat festivalinde dev isimler sahne alacak.

DORTMUND’DA ‘’YazDaFest 60.Yıl Merhaba Heimat’’adlı festivali Westfalenpark’ta 4 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek. GeceTix ve Dortmund Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi ortaklığında düzenlenecek dev organizasyon Türkiye ile Almanya arasında 1961 yılında imzalanan İş Göçü Anlaşması’nın 60.’ıncı yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilecek.

WESTFALENPARK’TA AÇIK HAVADA
Westfalenpark’ta açık alanda korona tedbir kuralları çerçevesinde düzenlenen dev festival Florian Kulesi’nin gölgesinde oturma düzeni temel alınarak organize edilecek. 10 yıl önce yine Dortmund’da göçün 50.’inci yıldönümünde düzenlenmiş olan TurkAlmanya festivali Westfalenhalle’de 10 bin kişilik arenada gerçekleştirilmişti. Bu yıl da aynı organizasyon düşnülmesine rağmen korona buna engel oldu.

DEV İSİMLER SAHNE ALACAK
Federal Kültür ve Medya Müsteşarlığı Neu Start Kultur tarafından finanse edilen dev festival, Türk Pop Müziğinin dev isimlerini ağırlayacak. Buna göre Rafet El Roma’dan Hiphop’un son dönemde parlayan yıldızı ve ‘O Ses Türkiye Rap’ yarışmasının jürisinde de yer alan Murda ve Avrupa’nın en ünlü DJ’si Halil Vergin sahne alacak. Bundan başka Rafet El Roman’ın kızı Su El Roman’dan gitarı ile Mehtap Javanmordi gibi çok sayıda sürpriz sanatçı sizlere unutamayacağınız anlar yaşatacak.

AİLELERE YÖNELİK KONSER
Oturma düzeninde izlenecek konser Dortmund’un kültür ve sosyal hayatına renk katması bekleniyor. Ailelere yönelik dev organizasyonda giriş saat 17.00, başlangıç saat 18.00 ve bitiş saat 22.00. Konser Westfalenpark’ın en şirin noktası olan Suyun Önünde bölümünde gerçekleştirilecek.

Tüm Biletler ve ayrıntılı bilgiler www.GeceTix.de

Cengiz Parlayan / Haberci Gazete