Gündem

Katil İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

İsrail, Gazze’deki Hamas’a ait “El Aksa” kanalının merkezine hava saldırısı düzenledi.

İsrail savaş uçakları, “El Aksa” kanalının Gazze’deki merkezine 10 füze attı. Saldırı sonucu kanalın merkezi tamamen yıkıldı.

İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne hava saldırısı başlattı

Yıkım nedeniyle kısa süreliğine kesilen yayın başka bir merkezden yapılmaya devam etti. İsrail’in saldırıları sonucu çevredeki birçok bina da zarar gördü.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres’ten Gazze açıklaması
Avrupa Birliği’nden Gazze açıklaması

“Biz kahraman halkımızın sesi ve gözüyüz”

El Aksa televizyonun Müdürü Vessam Afife yaptığı açıklamada, “Biz kuşatılmış halkımızın mesajını dünyaya ulaştırmaya devam ediyoruz ve tüm gücümüzle ulaştırmaya devam edeceğiz. Biz de kahraman halkımızın sesi ve gözüyüz.” dedi.

Afife, kanalın tekrar yayına başladığını ve mesajlarını iletmeye devam edeceklerini söyledi.

Gazze’den civardaki Yahudi yerleşim yerlerine roket atılmasının ardından İsrail ordusu, akşam saatlerinde Gazze’ye hava saldırısı başlatmıştı. İsrail saldırılarında 3 Filistinli şehit olmuş, 9 kişi de yaralanmıştı.

Ordudan yapılan açıklamada, akşam saatlerinden bu yana Gazze’den 200’e yakın roket atıldığı, bu roketlerin 60’ının Demir Kubbe isimli hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği aktarılmış, atılan diğer roketlerin büyük bir bölümünün boş arazilere düştüğü ifade edilmişti.

İsrail tarafında ise 1’i ağır 21 İsrailli Gazze’den atılan roketler nedeniyle yaralanmış, ağır yaralı İsraillinin asker olduğu açıklanmıştı.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu