Foto GaleriGenelGündemHaberlerKültür-SanatMagazinTeknoloji

Koronavirüs salgını modüler çelik yapı evlere talebi arttırdı

Dünya da ve ülkemizde yeni koronavirüs (Kovid-19) salgını modüler çelik yapı evlere talebi arttırdı.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla şehirde apartmanlarında evlerinden uzun süre çıkamayan insanların, Doğal ortamda, doğal güzelliklerle iç içe yaşamak için modüler çelik yapı evlere ilginin artmasına neden oldu.

İstanbul’da modüler çelik yapı üreten “MODUL-US” kurucu ortağı Mimar Mustafa Bülent Aydın yaptığı açıklamada, “Türkiye’de uzun süredir ilgi gören modüler çelik yapı koronavirüs salgını sonrası müstakil yaşam talebinin artması ve hızlı bir şekilde ev sahibi olmak istedikleri için bu dönemde ilgi daha da artığını belirtti.

Modüler çelik yapı evlere teleplerin arttığını söyleyen Aydın, “Türkiye’nin özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında tatil yörelerinde, Karadeniz Bölgesi’nde yüksek yaylalarında Küçük modüler evler için, İstanbul, Ankara, İzmir gibi Büyükşehirlerin merkeze uzak müstakil yaşam alanı olarak tercih edilen bölgelerinde önemli talepler geliyor” dedi.

MODUL-US’un hacim, hayat ve huzur inşa ettiğine dikkat çeken Aydın, MODUL-US’u şöyle izah etti:

MODUL-US’de hayat var, yaşam alanlarınız için kaliteyi ve sağlığı öncelik verdiğimiz yapılar var.
İnşaat yapmayı dört duvar inşa etmek olarak görmeyen MODUL-US, bir yapının sosyolojik ve psikolojik hizmetleri de içermesi gerektiğini düşünür.
MODUL-US yapıları artan ihtiyaç ve beklentilere işlevsel ve estetik tasarım anlayışıyla çözüm bulabilme kolaylığı sağlar.
MODUL-US ile hızı, pratik, ideal çözüm yapılara sahip olabilirsiniz.
MODUL-US yapıları kişiye özel tasarımlarla planlamada esneklik sağlar.
MODUL-US hayal gücü ve teknoloji birlikteliğinin uyumu ile inşaat edilmektedir.
MODUL-US yapıları planlama değişikliğine son derece uygun olduğundan mevcut yapıyı değiştirmeden ilavelerle mevcut yapı alanı artırılabilirsiniz.

MODUL-US tüm detayları titizlikle çözümlenerek fabrikada üretilen tamamen kişiye özel modüllerin, şantiyede bir araya gelmesiyle oluştuğunu söyleyen Aydın:

“MODUL-US yapıları ile tüm yapı bileşenlerinin üretimi, fabrikada teknik kontrol ve gözlemlerden sonra pratik taşınma kolaylığı sağlaması, yerinde hızlı montajı, bakım, onarım gibi işlerin tümü bir sistem yaklaşımıyla ele alınarak optimum çözümle sahada sonlanır. Yani yapı elemanlarının yapıyı oluşturacak biçimde bir araya getirilmesinde izlenen süreç ile uygulanan üretim kuralları ve yöntemlerinin tümü ‘MODUL-US’ ün çalışma prensiplerinin temelini oluşturmaktadır.”

MODUL-US yüksek standartlar, zaman tasarrufu sağlar
İki katlı olarak üretilmiş olan bu MODUL-US, zeminde 300×900 cm ebatlarında bir modül, birinci katta ise 300×800 cm’lik modülden oluşmaktadır. Birinci kata çıkış dışarıdan olup, yapıda 2 oda ve 1 salon bulunmaktadır. Birinci kattaki teras üzerine modül ev in tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak PV panelleri yerleştirilmiştir.

52 m2 MODUL-US evin maliyeti 150.000 TL cıvarındadır.
45 günde anahtar teslim imalat, 1 günde kurulum yapılmaktadır.
MODUL-US evi size özel tasarımı sipariş edildikten 45 gün sonra anahtar teslim olarak tamamlanır ve 1 günde kurulumu tamamlanır. İstenirse sonra başka bir yere sökülüp tekrar kurulabilir.


Mimar Mustafa Bülent Aydın, modüler çelik yapı evler için www.modul-us.com.tr web sayfasından doğa ile uyumlu, yenilikçi, yaşam kalitesini iyileştirmek adına MODUL-US’u ziyaret ederek bilgi alınabileceğini kaydetti.

Ercüment Aydın / İstanbul

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu