Gündem

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 3 önemli konuyu açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; Yahudi Ulus Devleti Yasası, bedelli askerlik, ve Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümüyle ilgili açıklama yaptı.

İsrail parlamentosunda dün kabul edilen Yahudi Ulus Devleti Yasası’na sert tepki gösteren Bahçeli, ” Kudüs’ün başkent olarak tanınmasından sonra yeni bir meydan okuma bölgesel dinamikleri alt üst edecektir. Buna da kimsenin hakkı yoktur. Şiddetli provokasyondur, açık ve kategorik bir tahriktir. İsrail’in ırkçı girişimi ve Filistinli kardeşlerimizi yok sayan bu yasal düzenlemesini kınıyor, adım adım felakete doğru kaydığını ikazla ifade ve ilan ediyorum. Filistin topraklarını işgale kalkışan, İslam’ın manevi ve tarihi mirasına sataşan ve ağır saldırı düzenleyen Siyonist bozgunculuk mutlaka kaybedecektir. İsrail sadece ateşle değil, bizzat bölgesel ve küresel dengeyle oynamakta, bunda da ısrar etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli bedelli askerlik ile ilgili yaptığı paylaşımlarda, “Tam bu sırada süresi 28 gün olarak belirlenmiş bedelli askerliğin konuşulmasına şahit oluyoruz. Askeri ihtiyaçlar elbette gözetilmiş, dikkate alınmıştır. Meşru herhangi bir sebeple askerliğini yapamayan insanlarımızın yığılması da söz konusudur. Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum.” dedi.

Kıbrıs Türk vatanıdır. Kıbrıs bir coğrafyadan daha fazlasıdır, milli dava olduğuna dikkat çeken Bahçeli, “Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır. Bu gerçek değişmeyecek, değiştirmeye yeltenenler âdeme mahkûm olacaklar, hayat boyu mahcubiyet yaşayacaklardır. Milli karakter milli kadere yön çizer, milli tarih milli istikbale yol verir. İstiklal onuru bu yönden, bu yoldan yükselir. Eğer bu onurdan mahrum düşersek ne tutunacak bir dalımız, ne de sığınacak bir limanımız kalır. Kıbrıs’ta yıllarca kalıcı ve adil barış ortamı arandı. Seri ve sürekli görüşme turları atıldı.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu