Haberler

Özdemir: Merkel’e Erdoğan ile ilgili ayar vermeye çalışıyor

Yeşiller milletvekili Cem Özdemir, Türkiye’deki ekonomik krizin Ankara’ya reform yaptırma imkanı sağladığına dikkat çekti. Özdemir, Merkel hükümetine Erdoğan’a net şekilde görüşünü belirtme çağrısı yaptı

Cem Özdemir, Türkiye’deki ekonomik krizin Ankara’ya reform yaptırma imkanı sağladığına dikkat çekti. Özdemir, Merkel hükümetine Erdoğan’a net şekilde görüşünü belirtme çağrısı yaptı.

NDR Info’ya açıklamalarda bulunan Özdemir, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile net ve açık bir şekilde konuşulması ve net şartlar sunulması gerektiğini ve  Erdoğan’a bir hizmetin ancak karşı bir hizmet sunulması karşılığında verilebileceğini anlatmak gerektiğini” söyledi.

Cem Özdemir aynı zamanda ekonomik krizi, ABD’nin değil Türkiye’nin tetiklediğini savundu. Özdemir, “Ekonomik kriz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi uzmanlarını dinlememesi nedeniyle keskinleşiyor” diye konuştu. Özdemir ayrıca Erdoğan’ın tüm politikalarını değiştirmesi gerektiğini vurguladı. Haksız yere tutuklanmış herkesin serbest bırakılması gerektiğini belirten Özdemir, “Şimdi Türkiye üzerinde etki gösterme imkanı bulunuyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu