Foto GaleriHaberler

Schwerte’de “Unutursan Yetim Kalır” kampanyasına öğrencilerden anlamlı destek

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Schwerte beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Süleymaniye Camii öğrencileri “Unutursan Yetim Kalır” kampanyasına destek oldu.

Schwerte DİTİB Süleymaniye Camii kız öğrencileri, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Unutursan Yetim Kalır” temasıyla başlatılan kampanyaya destek olmak amacıyla bir etkinlik düzenledi.

DİTİB Süleymaniye Camii kız öğrencileri, yaptıkları kek, poğaça, pasta ve waffle yiyecekleri Cuma namazı çıkışı cemaatin satışına sunuldu. Öğrencilerin yapmış olduğu bu etkinliğe cemaatte ilgi göstererek destek oldu.

Öğrenciler tarafından hafta sonu da devam eden ve velilerin de destek verdiği etkinlikten elde edilen gelir, kampanya hesabına havale edildi. Öğrenciler sembolik olarak Essen Dini Danışma Kurulu Başkanı Hakkı Gür’e bir çek takdim etti.

Schwerte DİTİB Süleymaniye Camii dernek başkanı Tekin Kalaycı, din görevlileri Fatma ve Sıddık Tuncer’in de öncülük ettiği kampanyada, “İyilik seferberliğine destek olan hayırsever cemaatimize teşekkür ediyoruz. Başlatılan kampanya ile emanetler, yetim ve öksüz kardeşlerimize ulaştırılarak onların yüzlerinin gülümsemelerine vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

İyiliği dünyaya egemen kılmak için atılan anlamlı adım

Öğrencilerin desteğini anlamlı bulduğunu ifade eden Gür, “Ümmetin yetimlerine sahip çıkmamız gerekiyor. Yüce dinimiz İslam; yetime sahip çıkmayı, onları koruyup gözetmeyi emreder. Yetimle ilgilenmek, merhamet göstermek ve ihtiyaçlarını karşılamak, iyiliği dünyaya egemen kılmak için atılan anlamlı bir adımdır” dedi.

Gür, “Kampanyaya karınca kararınca yardımda bulunan başta öğrenciler olmak üzere, cemaatimize, velilerimize, dernek yöneticilerimize ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu