Gündem

Şizofren hastalığı AP’yi sardı

Hollanda’da koalisyon hükümetini oluşturan dört partiden biri olan Hristiyan Birliği’nin (CU) lideri Gert Jan Segers, NATO müttefiki Türkiye’ye yönelik olası bir saldırıda durumunda, ülkesinin Ankara’ya destek vermemesini istedi.

Hollandalı lider Segers, Türkiye’nin izlediği politikalara yönelik daha sert tepki verilmesi gerektiğini savunarak, Avrupa Birliği’nin tam üyelik müzakerelerini durdurmasını, terör örgütleriyle mücadeleyi “saldırganlık” olarak niteleyen Segers, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yürütülen Afrin harekatı ile “sınırı aştığını” ve Türkiye’ye yönelik, farklı ülkelerden olası bir saldırı durumunda, NATO’nun 5. maddesi gereğince yeniden bir yardım talebi gelirse, buna olumsuz yanıt verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına daha sert tepki verilmesini de isteyen Segers, 24 Haziran seçimlerinden sonra Hollanda hükümetinin Ankara’yı kutlamasını da eleştirerek, ülkesindeki Türkiye kökenli seçmenlerin Pazar gecesi yaptığı kutlamalara da tepki gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu