Haberler

T.C. Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir’in göreve başlama vesilesiyle mesaj yayınladı

T.C. Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir’in göreve başlama vesilesiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk Toplumunun değerli üyeleri,
27 Aralık 2021 tarihinde Essen Başkonsolosluğu görevime başlamış olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum.
Atatürk’ün 1917 yılında, henüz bir Osmanlı subayıyken ziyaret ettiği Essen’deki tek yerleşik Başkonsolosluk olan temsilciliğimiz, gerek Almanya’da, gerek Kuzey-Ren Vesfalya’da en uzun süreden bu yana hizmet veren Başkonsolosluklarımızdandır.
Almanya’nın yanısıra, Avrupa’nın tarihi yerleşim yerlerinden birisi olan ve uzun yıllar demir-çelik ve maden sanayilerinin merkezi konumunda bulunmuş Essen’de yerleşik Başkonsolosluğumuzun temel önceliği, konsolosluk işlemlerinde mümkün olabilecek en hızlı ve kaliteli hizmeti, güleryüzlü ve samimi bir çalışma ortamı içerisinde sunabilmektir.
Türkiye, Almanya ve Avrupa’nın diğer ülkelerini Mart 2020’den bu yana etkisi altına alan küresel Koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen, Başkonsolosluğumuz, bu süreçte de hizmetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürmüştür. Bu vesileyle, büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
İlerleyen süreçte konsolosluk hizmetlerimizin çeşitliliğinin artırılarak, vatandaşlarımızın daha fazla hizmete erişim sağlamasının mümkün hale getirilmesine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Yapılan yeni düzenleme ile sürücü belgesi başvurularının konsolosluklarımızca alınabilmesi sağlanmıştır. Yakın zamanda başlayacak olan Aile ve Sosyal Destek Danışmanlığı hizmeti çerçevesinde, uzun yıllardır devam eden Hukuk Danışmanlığı hizmetimizde olduğu gibi, vatandaşlarımızın özel konularda bilgi ve yönlendirme ihtiyacı ücretsiz olarak karşılanacaktır.
Başkonsolosluğumuz, Din Hizmetleri Ataşeliğimiz, Eğitim Hizmetleri Ataşeliğimiz ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri Ataşeliğimiz’le birlikte, 7 gün, 24 saat kesintisiz hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Olası eleştiri, öneri ve görüşlerinizi bizlerle konsulat.essen@mfa.gov.tr adresinden paylaşmanızı bekliyoruz. Sizlerin eleştiri ve önerileri, verilen konsolosluk hizmetinin kalitesinin artırılması bakımından büyük önem taşımaktadır.
Bir bütün olarak Konsolosluk hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için www.konsolosluk.gov.tr adresini ziyaret edebilir veya 7/24 hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezimizi +49 30 30 80 70 90 numaralı telefondan arayabilirsiniz.
Ayrıca, “twitter” ve “facebook” hesaplarımızı takip edebilir, Başkonsolosluğumuzca konsolosluk hizmetleri konusunda yapılan duyuru ve çağrılara ilk elden erişim sağlayabilirsiniz.
Bu vesileyle, 1961 yılında Türkiye Cumhuriyeti ile o dönemdeki ismiyle Batı Almanya Cumhuriyeti arasında akdedilen İşgücü Anlaşmasını takiben bu bölgedeki maden ocaklarında ve demir-çelik tesislerinde çalışmaya gelen insanlarımızın aziz hatırasını tazimle yad ediyorum.
Onlar, Almanya’nın kısa sürede, hem Avrupa Birliği (AB) içerisinde, hem dünya üzerinde eriştiği müstesna noktaya gelebilmesine önemli katkı sağladıkları gibi, Türkiye ile Almanya arasında benzersiz bir ilişkinin tesis edilmesine ve tarihi dostluk bağlarının pekişmesine katkıda bulundular. Varlıkları, görev yaptığımız bu güzel ülkeye kazandırdıkları ve başarıları bizim için gurur kaynağıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, internet sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyor, tüm Başkonsolosluğumuz personeli adına hepinize en içten saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu