Haberler

THY’nin 122 ülkeye seferlerinde TRT World de izlenebilecek

Türkiye’nin İngilizce yayın yapan ilk uluslararası haber platformu TRT World, yapılan anlaşmayla Türk Hava Yolları’nın uçuşlarda sunduğu canlı yayın kanalları arasına alındı.
Türkiye’nin İngilizce yayın yapan ilk uluslararası haber platformu TRT World’den önemli bir atak daha geldi. TRT World artık Türk Hava Yolları’nın (THY) canlı televizyon kanalları arasına girdi. Böylece, sefer yapılan 122 ülkeye yapılan yolculuklar esnasında, kanal izlenebilecek.

TRT Genel Müdürü Eren: THY’ye teşekkür ederiz

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, “Dünyadaki gelişmelere ulaşmak ve bu konularda güncel kalmak önemlidir. Bu güncel gelişmelerin yolcuya ulaştırılması noktasında sunulan kaynakların çeşitliliği, farklı bakış açılarını kapsayan bir erişim için büyük önem arz ediyor. Dünyadaki gelişmelerin TRT World’ün farklı bakış açısıyla yolculara ulaştırılmasına sağladığı imkandan dolayı Türk Hava Yolları’na teşekkür ederiz.” dedi.

THY: TRT World’ün objektif bakış açısıyla buluşmaktan gurur duyuyoruz

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker AYCI konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Batı’nın Doğu’su, Doğu’nun Batı’sı olarak nitelendirilen medeniyetlerin kesiştiği bu köklü ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu olarak dünyaya Türk misafirperverliği ile ulaşım hizmeti veriyoruz. Sefer yaptığımız 122 ülkeyi TRT World’ün objektif, bağımsız ve alternatif bakış açısıyla buluşturmaktan gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

2015 yılında başlatılan ve merkezi İstanbul’da bulunan uluslararası haber platformu TRT World, küresel ve yurt içi etkinliklere alternatif bir bakış açısı getiriyor. Algılanan anlatılara meydan okuyor ve tarafsız habere ihtiyaç duyulan yeni bir bakış açısı sunuyor.

Türk Hava Yolları’nın uçak içi eğlence sistemi, yolculara uydu üzerinden canlı yayın yapan TRT World dahil 8 kanalı izleme imkanı sunuyor.

Kaynak: TRT Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu