Haberler

TRT World haber ağını genişletmeye devam ediyor

TRT World, Washington D.C’nin kalbinden gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceği yeni stüdyolarını, 6-7 Kasım tarihlerinde yapılacak ABD ara seçimleri için hazırladığı özel programıyla dünyaya tanıtacak.

TRT World, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington D.C’deki yeni stüdyosuyla haber ağını genişletmeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk uluslararası haber ağı olan TRT World, Washington D.C’nin kalbinden gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceği yeni stüdyolarını 6-7 Kasım tarihlerinde yapılacak ABD ara seçimleri için hazırladığı özel programıyla dünyaya tanıtıyor.

Modern stüdyolarıyla ve genişleyen haber ağıyla TRT World, Amerika’nın nabzını tutmaya 2018 ABD yarıyıl seçimleriyle başlayacak. 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşecek seçimler sırasında, TRT World’ün uzman muhabirleri Georgia, Florida ve Teksas gibi kilit eyaletlerden yapacakları yayınlarla seçimlere farklı bir mercekten bakacak.

“Bigger Than Five” izleyiciyle buluşacak

TRT World’un Washington Yayın Merkezi, ayrıca “Bigger Than Five” (Beşten Büyük) program içeriğini de haftalık olarak izleyicileriyle buluşturacak.

Uluslararası üne sahip gazeteci Ghida Fakhry tarafından sunulacak olan program, küresel dünya düzeni, süper güçlerin kendi arasında elinde tuttuğu gücü ve uluslararası meselelere geleneksel yaklaşımları sorgulayarak, izleyicilerini farklı bir biçimde yeniden düşünmeye sevk edecek.

Alınan politik aksiyonlardan etkilenen insanların sesini duyurma görevini de üstlenecek olan program, ayrıca Washington D.C’deki ve dünyanın dört bir yanındaki büyük siyasi aktörlerle de mülakatlar gerçekleştirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Washington Yayın Merkezi’nin, TRT World’ün tüm uluslararası konumları için üstlendiği bir dizi güncellemenin ilki olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu