Haberler

Türkiye Diyanet Vakfı 50 bin çocuğa kışlık kıyafet yardımında bulundu

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Gönüllü Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “Kış Bayramı” ve “İlmek İlmek İyilik” projeleri kapsamında 50 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bot, mont ve atkı hediye edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, çocukların soğuk kış günlerini daha rahat geçirebilmeleri için yıl boyunca çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve gönüllülerle birlikte hayırseverlerin bu çalışmalara çok büyük destek verdiğini söyledi.

“İlmek İlmek İyilik” projesi ile başlayan çalışmaların “Kış Bayramı” projesi ile devam ettiğini ve paydaş kuruluşlarla da çocuklara kışlık kıyafet ulaştırıldığını ifade eden Turan, şunları kaydetti:

“Kadın ve gençlik kollarımızın yapılanmalarının tamamlandığı illerde hayırseverlerimizin destekleriyle toplanan yardımlar Türkiye genelinde iyilik seferberliğine dönüştü. Projemize hayırseverlerimiz çok büyük destek verdi ve şuana kadar 50 bin çocuğumuza bot, mont, atkı, bere ve eldiven gibi kışlık kıyafetler hediye ettik. Özellikle kış şartlarının çok çetin geçtiği illerimiz var. Çocuklarımız maddi imkansızlıklar nedeniyle soğuk kış günlerinde kış şartlarına elverişsiz ayakkabı ve kıyafetlerle okula gitmek zorunda kalıyor. Ulaştırdığımız hediyelerle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın içini ısıtmaya çalıştık.”

Kadın kolları üyelerinin gönüllülerle birlikte kendi bulundukları illerdeki ihtiyaç sahibi ailelerle çocukları yıl içerisinde düzenli olarak ziyaret ettiklerini ve belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda yardımlar ulaştırıldığını ifade eden Turan, “Elhamdülillah bu kış da çocuklarımızı üşütmedik. Kış Bayramı ve İlmek İlmek İyilik projelerimizi önümüzdeki yıllarda da devam ettirerek çocuklarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Karşılık beklemeden uzatılan bir yardım eli özellikle çocukların gönlünde taht kuruyor. Yüzlerinde tarifi imkansız bir mutluluk oluşuyor. Hediyelerini verdiğimiz çocukların gönüllülerimize yürekten ve içten sarılıp kucaklamaları aslında her şeyi anlatıyor.” diye konuştu.

Turan, vatandaşların bulundukları illerdeki aynı zamanda Türkiye Diyanet Vakfının şubeleri olan il ve ilçe müftülükleri aracılığıyla projeye destek olabileceklerini söyledi.

Yapılacak küçük bir iyiliğin insanların hayatında çok büyük değişimlere neden olabileceğine dikkati çeken Turan, “Önemli olan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize özellikle de çocuklarımıza zor günlerinde yalnız olmadıklarını hissettirerek hayata, eğitimlerine sıkı sıkıya bağlanabilmelerini sağlamak.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu