Haberler

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan yolda kalanlara çorba, kek, bisküvi ve su ikramı

Türkiye Diyanet Vakfı, Ankara-İstanbul Otoyolu Bolu Dağı geçişi Kaynaşlı ve Elmalık Mevkilerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan ve zor anlar yaşayan vatandaşlarla yol açma çalışması yürüten ekiplere çorba, kek, bisküvi ve su gibi ikramlarda bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, mobil ikram aracını ihtiyaç duyulan bölgelere yönlendirmeye başladıklarını söyledi.

Çetin kış şartlarının etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte Bolu Dağı geçişindeki mevkilerde araç yoğunluğu yaşandığını ve vatandaşların mağdur olabileceği bilgisini aldıklarını belirten Açık, “Görevlilerimiz Çarşamba günü kar yağışının etkisini artırmasıyla birlikte yola çıktı. Geceden itibaren vatandaşlara çorba, kek, bisküvi ve su ikramında bulundu. Ayrıca yol açma çalışması gerçekleştiren karayolları ekipleri, kontrolleri sağlayan güvenlik güçlerine de ikramlarımızdan veriyoruz. Toplumun her kesimine ihtiyaç duyulan her alanda yardım ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Kış şartlarının etkisini iyice artırdığı bu günlerde yola çıkmak durumunda kalan vatandaşlarımız burnu bile kanamadan varmak istedikleri yerlere ulaşır. Bizde devletimizin diğer birimleriyle birlikte vatandaşlarımıza yollarda yardımcı olmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan küçük ikramların yolda kalan vatandaşlar için çok büyük önem taşıdığına dikkati çeken Açık, birçok kişinin gideceği mesafenin kısa olduğunu düşünerek yanına yiyecek veya içecek almadığını, araçlarda yaşlı, çocuk ve hamilelerin olabildiğini ve açlık ve susuzluğun onlar için daha sıkıntılı bir süreci beraberinde getirebildiğini vurguladı.

Bu hassasiyetlere hareket ettiklerini ifade eden Açık, 5 gün süreyle ikramlık dağıtımının devam ettiğini, ihtiyaç duyulması halinde ekipleri başka bölgelere de yönlendirerek yaşanan veya yaşanması muhtemel mağduriyetleri en aza indirilmesine katkı sağlayacaklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu