Haberler

Twitter: Takipçi sayısı çok önemli değil

Sosyal medya devi Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, kullanıcıların takipçi sayısını ön plana almasının pek de iyi bir fikir olmadığını açıkladı.

Jack Dorsey, Twitter’ın anlamlı konuşmaların yapıldığı bir alan olduğunu vurgularken, kullanıcıların takipçi sayısını ön plana almasının pek de iyi bir fikir olmadığını belirtti.

Takipçi sayısının 12 yıl önce önemli olabileceğini vurgulayan Dorsey, bunun bugün doğru olmadığını düşünüyor. Dorsey’e göre önemli olan platform üzerinden gerçekleştirilen anlamlı diyaloglar. Örneğin kaç cevap aldığınız, takipçi sayınızdan daha önemli.

Twitter tweetleri düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor

Twitter’da en çok takipçi sayısına sahip olanlar ise şarkıcı Katy Perry (107 milyon), Justin Bieber (104 milyon) ve eski ABD Başkanı Barack Obama (102 milyon). Twitter ayrıca tweetleri düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor.

Şirketin kuruculardan Williams, geçen hafta kullanıcı sayıları hakkında açıklama yapmış, bu sayı nedeniyle platformun bir popülerlik yarışına dönüştüğünü söylemişti.

Temmuz ayında 300 bin takipçi kaybeden ABD Başkanı Donald Trump ise, firmayı politik önyargılara sahip olmakla suçlamıştı. Twitter da, botların ve sahte hesapların silinme sebebi olarak sistemin sağlığını göstermişti.

Kaynak: DHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu