Ana Sayfa Haber Uluslararası Demokratlar Birliği’nden demokrasiye katkı çağrısı

Uluslararası Demokratlar Birliği’nden demokrasiye katkı çağrısı

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Bülent Bilgi, Avusturya seçimleri öncesi Türk kökenli Avusturya vatandaşlarının oy kullanmaları çağrısında bulundu.

Bilgi, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) olarak seçim arifesinde Türk kökenli Avusturya vatandaşlarının demokratik haklarını kullanmaları için oy kullanmaya davat etti.

Seçimler öncesinde sahada ciddi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Bilgi, insanları mobilize etmek konusunda gayretlerinin olduklarını bu kapsamda 220 bin tanıtım ilanı, 60 bin broşür ve 10 bin afiş bastırarak dağıttıklarını söyledi.

Demokratik sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz

Türkiye kökenli Avusturya vatandaşın yoğun giriş çıkış yaptığı mekanlara, alışveriş merkezlerini afiş asarak insanları mobilize konusunda gayretlerinin yanında UID teşkilatı olarak ev ziyaretlerinin de yapıldığını ifade eden Bilgi şöyle devam etti: “Seçimin ne kadar önemli olduğunu insanlarımıza aktarmaya çalıştık. İnşallah bu gayretlerimiz sonuç verecektir. Hedefimiz ve amacımız, biz artık Avusturyalı Türkler olarak, Avrupalı Türkler olarak bu ülkenin asli unsuruyuz. Demokratik oluşumlara aktif katkı sağlayarak, demokratik sorumluluğumuzu yerine getirerek, bu ülkenin bir vatandaşı olarak ve vatandaşlık sorumluluğunu yerine getirerek seçimlere katılmalıyız” dedi.

Demokrasiye katkı sağlamalıyız

“Tabii ki siz siyasete aktif bir şekilde katılırsanız, ben de varım derseniz, sizi göz önünde bulundururlar” sözleriyle devam eden Bilgi, konuşmasını şöyle tamamladı: “Seçimlere katılım olur ise sizleri ve sizi göz önünde bulunduracaklardır. Bundan dolayı bu çalışmaları önemsiyoruz. Malumunuz Avusturya’da ve tüm Avrupa’da popülist ırkçı partilerin meclislere girmesinin yanı sıra, bir ötesine giderek hükümet ortakları olduğunu görüyoruz. Avusturya’da mevcut hükümetin de olduğu gibi, artık hükümet ortakları durumundadırlar. Dolayısıyla bu oluşumlara karşı seçmenizi, demokratik partilere oy verme noktasında mobilize ediyoruz. Ne aşırı sağ partilere ne de aşırı sol partilere oy vermemelerini tavsiye ediyoruz. Demokratik oluşum içerisinde oylarını kullanmalarını ve o yönde olan partilere oylarını vermelerini anlatıyoruz. Yaşadıkları ülkenin asli unsuru olmuş insanımızın demokrasiye katkı sağlamalarını istiyoruz.”