Haberler

Yurt dışında yaşayan vatandaşların yaşadığı sorunlar görüşüldü

AK Parti İstanbul Milletvekili, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya yurt dışında yaşayan vatandaşların pandemi sürecine ilişkin yaşadığı sorunları, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüştü.

AK Parti İstanbul Milletvekili, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya, Türkiye’ye gelen vatandaşların dönüş sürecinde de herhangi bir sorun yaşamaması ve Kovid-19 testlerinin yapılabilmesi konusunda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüştü.

Sosyal medya hesabından ziyarete ilişkin bilgi veren Zafer Sırakaya, “Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bakanımız ile yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları ülkelere döndüklerinde karantina uygulamasından muaf olabilmeleri için uluslararası normlara uygun test imkanlarının ve koşullarının sağlanabilmesi ile ilgili görüşmede bulunduk. Olumlu gelişmeleri çok yakında sizler ile paylaşacağıma inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu