Haberler

ABD’de “Türkiye tehdit hastalığı“ bulaşıcı virüs haline geldi
Doğrudan Türk lirasını hedef alarak Türkiye’ye karşı ekonomik savaş başlatan ABD’nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin, “Türkiye Papaz Brunson’ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız.” dedi.
Bakanı Mnuchin, ülkesinin Türkiye’ye yönelik olarak başlattığı ekonomik savaşı derinleştirme arzusunda olduklarının mesajını vererek, “Türkiye Papaz Brunson’ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız.” dedi.
ABD’den gelen bu çelişkili ifadelere karşın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bugün düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye kimseyle ekonomik savaş peşinde değildir. Türkiye ekonomisi bundan sonra daha da güçlenecektir.” dedi.
Terör örgütleri FETÖ ve PKK bağlantıları iddiasıyla yargılanan ve tutukluluk hali ev hapsine çevrilen sözde rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılması halinde bile yaptırımların kalkmayacağını söyleyerek Brunson’ın yalnızca bir bahane olduğunu itiraf eden Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, dün yaptığı açıklamada, “Rahip Brunson’ın bırakılması durumunda Türkiye’ye ek ithalat vergileri kalkmayacak.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu