Haberler

Cem Özdemir, Türkiye hakkında küstah açıklamalarına devam ediyor

Seçim sonuçlarının Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkilerini iyileştirmeyeceğini ifade eden Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Cem Özdemir, “Biz çizgimizden taviz vermemeliyiz. Avrupa Birliği’ne girmek isteyen ülke, bazı değerlere sadık kalmalı. Türkiye bunu yapmıyor. Bu seçimlerin ardından, Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da kötü olmasını bekliyorum” diye konuştu.
Cem Özdemir, Türkiye’nin daha otoriter bir hale geleceğini söyledi. Özdemir, bu nedenle iki ülke ilişkilerinde bir iyileşme beklemediğini kaydetti.
Özdemir küstah saldırılarına şöyle devam etti: “Özgür bir seçimden bahsetmek mümkün değil. muhalefetin ve gazetecilerin bir kısmı cezaevinde, olağanüstü hal var. Türkiye’de buna rağmen Erdoğan rejiminde daha muhafazakar, daha milliyetçi, daha dindar oldu. Dolayısıyla bölünmüş bir ülkeden bahsediyoruz. Şuan Erdoğan’a karşı olan dışlanmış diğer yarısı da kutmala yapanlar. Türkiye yolunu seçti. Daha aydın, daha demokratik Türkiye beklemekten ziyade daha otoriter daha dünyaya kapanmış ve tek kalmış bir ülke. Bundan böyle Türkiye politikasını Almanya’ya taşıyanlara dur demeliyiz. Bundan böyle gerek DİTİB olsun gerek UETD olsun gerekse Osmanen Germania olsun bunlara karşı sessiz olunmamalı. DİTİB Alman bütçesinden para almaktadır: Bu ülkede çalışıyor ise bu ülkenin yasalarına sadık olmalı. Aksi takdirde bir kuruş para almamaları gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu