Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova Başbakanı Filip ile bir araya geldi

Resmî ziyareti nedeniyle Moldova’nın başkenti Kişinev’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova Başbakanı Pavel Filip ile heyetler arası görüşmede bir araya geldi. Görüşme sonrası iki ülke arasında varılan anlaşmalar imzalandı.

Hükûmet binasında yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Moldova Başbakanı Filip, iki ülke arasında gerçekleşen anlaşmaların imza törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Moldova Başbakanı Filip’in huzurunda 5 anlaşma imzalandı. Törende iki ülke arasında; “Askerî Eğitim İşbirliği Tamamlayıcı Anlaşması”, “İki Ülke Hükûmetleri Arasında 1 Kasım 2012’de Ankara’da İmzalanan Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşmaya Getirilen Değişikliklere Dair Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükûmeti Arasında İmzalanan Protokol”, “Gençlik ve Spor Alanında İşbirliği Anlaşması”, “Kongaz Süleyman Demirel Türk-Moldova Lisesi Mutabakat Zaptı” ile “Türkiye ve Moldova Hükûmetleri Arasında 3 Haziran 1994’te imzalanan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Anlaşması İçin Tadil Anlaşması” ilgili bakanlar ve kurum yöneticileri tarafından imzalandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu