Haberler

DİTİB Genel Başkanı Kuzey: “Buluşmaların En Hayırlısı Namaz Buluşmasıdır”

Almanya’nın Württemberg eyaleti Sindelfingen beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ulu Camii’nde gençlerle sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

“Gençlerle Sabah Namazı Buluşması” etkinliği; okunan çifte ezanın ardından sabah namazı kılındı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatı ile başladı.

Baden-Württemberg Dini Danışma Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen “Sabah Namazı Buluşması”nda gençler ve çocuklarla bir araya gelen DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, “Çocuklarımızı, gençlerimizi Kur’an’a uygun bir hayata sahip olacak özellikte yetiştirmemiz gerekiyor” dedi.

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, gençler ve çocuklarla bir araya gelerek, “Çocuklarımızı, gençlerimizi Kur’an’a uygun bir hayata sahip olabilecek şekilde yetiştirmemiz gerekiyor” dedi. Kuzey, bu buluşmanın çok anlamlı olduğunu belirterek, “Buluşmaların en hayırlısı namaz buluşmasıdır. Namazda Rabbimizin huzurunda buluşmak, Rabbimizin huzurunda kıyama durmak demektir. Sabahın erken saatlerinde buraya gelip namaz kılmak güzel bir amel biriktirmektir. Rabbimizin hoşnut olacağı bir güzellik biriktirmektir” ifadelerini kullandı.

Kuzey, gençlere Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyarak ve hadislerden örnekler vererek, “Gençlik, delikanlılık ve olgunluk dönemlerimizde güzel ameller biriktirmeliyiz. Terazimizin iyilik kefesini güzel amellerle doldurmaya çalışmalıyız” diye konuştu. Ayrıca, gençlerin İslam’ı en iyi şekilde temsil edecek nesiller yetiştirmek için DİTİB ailesi olarak destek olacaklarını ifade etti.

Kuzey, gençlere camilerdeki etkinliklere katkıda bulunmalarını ve sorunlarına çözüm aramalarını teşvik ederek, “Sizlerden beklentimiz, camilerimizde gençlerle ilgili etkinlikler olduğunda, ‘ben varım, bu işi yapabilirim’ diyebilecek gençlerin olmasıdır. Peygamber efendimizin yanındaki gençler gibi sizler de camilerde, hocalarımızın ve büyüklerinizin etrafında pervane olmanızı ve onlara destek olmanızı arzu ediyoruz” dedi.

Kuzey, konuşmasını Almanya’nın dört bir köşesindeki cami inşaatlarında emeği geçenleri anarak tamamladı ve dua etti. Yoğun katılımın olduğu “Gençlerle Sabah Namazı Buluşması” etkinliği ikramlarla sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu