Haberler

DİTİB gönüllüleri, Hatay’da çocuklara oyuncak dağıttı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) gönüllü kadın üyeleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da çocuklara yönelik etkinlikler düzenleyerek oyuncak hediye etti.

Depremzedelere destek sağlamak ve moral vermek amacıyla federal ve eyalet kadın birlik başkanlarından oluşan DİTİB gönüllüleri, Hatay’daki yardım çalışmaları kapsamında yemek dağıttı.

Depremzede ailelerle bir araya gelerek destekte bulunan gönüllüler, çocuklara yönelik çeşitlik etkinlikler de düzenledi.

Federal Kadın Birliği başkanı Safiye Kılıç, başkan yardımcısı Şerife Sayım, sekreter Rabia Şahinarslan, Federal Kadın Çalışmaları Koordinatörü Nurten Afat, Kadın Birliği Başkanları Sümeyye Öztürk Mutlu (Essen), Ayla Şener (Hamburg), Sebile Uyanık (Berlin), Lale Türk (Rheinland-Pfalz), Meryem Savun (Düsseldorf), Özlem Ödemiş (Kuzey Bavyera), Ayşegül Yıldırım (Hessen) ve Neslihan Aran (Württemberg) ile NRW eyalet bölge müdiresi Hülya Altun’dan oluşan DİTİB gönüllü kadın heyeti, çadırkentte depremzede ailelerle bir araya geldi.

Gönüllüler, depremzede çocuklara oyuncak da hediye etti.

DİTİB Federal Kadın Çalışmaları Koordinatörü Nurten Afat, gönüllü kadınlar adına yaptığı açıklamada, depremzedelere destek olmaktan ve çocukların yüzündeki gülümsemeleri görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Depremzedelere daha fazla destek olmak için gayretlerinin arttırarak devam edeceklerini belirten Afat, şunları kaydetti:

“Kış şartları bölgede ağır geçtiği için kadınlar olarak DİTİB tarafından başlatılan konteyner konutlara acil ihtiyacın olduğunu müşehade ettik ve bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gönüllü olarak bölgeye geldik, gece gündüz çalışmalara destek verdik, ikramlarda bulunduk, çocuklarla etkinlikler düzenledik. Bu imkanı sağlayan DİTİB teşkilatımıza ve camilerde düzenlenen etkinliklere destek veren tüm hanım kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Rabbimiz kendilerinden razı olsun.”

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu