Gündem

DİTİB’in gönül elçileri, dünyanın yedi kıtasında gönül köprüleri kurdu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) aracılığı ve Diyanet Vakfı güvencesiyle “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla mazlumların kapısının çalınmasına ve kardeşlik köprülerinin kurulmasına vesile olan kurban bağışları, görevli ve gönüllüler nezaretinde kesilerek dağıtımları yapıldı.

Almanya’dan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) aracılığıyla mazlum coğrafyalara giden 26 gönüllü; Arakan, Uganda, Pakistan, Çad, Bangladeş, Endonezya, Nijer, Sri Lanka, Malezya, Nepal, Ruanda, Tayland, Bolivya Burkıno Faso, Togo ve Senegal’de kurban kesim ve dağıtım işlemini tamamladı.

Mazlum coğrafyalara giden DİTİB’in gönül elçileri, hayırseverlerin vekalet yoluyla bağışladıkları kurban emanetlerini ihtiyaç sahiplerine kurban eti içeren paketlerle ulaştırdıklarını ifade ederek, „Diyanet Vakfının düzenlemiş olduğu bu güzel kurban organizasyonu ile uzak coğrafyalardaki Müslüman kardeşlerimizin bayram sevinçlerine ortak olduğumuz için çok mutluyuz. Ulaştığımız her ailenin Türkiye’ye büyük sevgisi var. Türkiye için her daim dua ediyorlar, dillerinden duaları eksek etmiyorlar. Organizasyona gönüllü olarak katıldık ve tekrar gelmek isteriz“ dediler.

Mazlum coğrafyadaki Müslümanların; „Türklerin gelmesiyle Kurban Bayramı’nın geldiğini anladıklarını“  söylediklerini belirttiler. Gönüllüler, Vekaleti alınan kurbanların vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle, dini usullere uygun bir şekilde bizzat görevli ve gönüllüler nezaretinde kesildiğini, hayırsever insanların emanetlerinin yoksul, mahrum, mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söylediler.

Arakan, Uganda, Pakistan, Çad, Bangladeş, Endonezya, Nijer, Sri Lanka, Malezya, Nepal, Ruanda, Tayland, Bolivya Burkıno Faso, Togo ve Senegal’de binlerce çocuğun bayrama mutlu ve sevinç içerisinde girdiğini kaydeden DİTİB gönüllüleri; o ülkelerde çocuklara oyuncak, ayakkabı, okul malzemeleri dağıtıklarını ifade ettiler.

Ercüment Aydın / Köln

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu