Gündem

Diyanet Camiasının Büyük Başarısı

Tarihte “Hademe i Hayrat” (iyiliklerin hizmetkarı) ünvanıyla anılan Diyanet camiasının mensupları kendilerine yakışır iyilik faaliyetlerine devam ediyor.

Birlik ve beraberlik içerisinde vekaletle kurban organizasyonuna emek veren Diyanet camiası, dünya mazlumlarına ulaşmanın ve onlarla yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergiliyor.

145 Ülkede hayırsever vatandaşlarımızın vekalet yoluyla verdiği kurban emanetleri bu yıl binlerce mazlumun sofrasına muhabbet ve kardeşlik yüklü mesajla ulaştı. Başkanlık ve Vakıf merkezinden taşrasına ve yurt dışı teşkilatına kadar her bir mensubunun içtenlikle emek verdiği kurban organizasyonuna katılım, önceki yıllara nazaran oldukça verimli oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, 2018 Kurban Programı kapsamında yurtiçinde 287 il ve ilçe merkezinde, yurtdışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde kesim ve dağıtım planlandı.

Milletimizden Selam

Bulundukları ülkelerde kılınan bayram namazlarına iştirak eden ekipler, bölgedeki Müslümanlarla bayramlaşıp milletimizin selamlarını ilettikten sonra, bayramın 1. günü kurban kesim çalışmalarına başladı. Kesim ve dağıtımlar halen devam ediyor.

Geçen Yıla Oranla Yüzde 70 Artış

Hayırsever milletimiz vekâletle kurban programına bu yıl daha büyük bir teveccüh gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilatı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın etkin çalışmaları neticesinde milletimiz bu yıl 420 binin üzerinde hisse kurbanı TDV’ye emanet etti. Geçtiğimiz yıl 239 bin kurban toplanmış ve 257 bin 789 kurban kesilmişti. Yine geçen yılki vekâlet oranlarına göre aşağıdaki tabloda görüleceği üzere bu yıl vekâlet alımlarında %70 oranında artış oldu.

Başarının Emektarları

Milletimizce Türkiye Diyanet Vakfı’na yapılan rekor bağışın arka planında, her vesileyle toplumu bilgilendiren ve bilinçlendiren din görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Diyanet Vakfı çalışanlarının gayretleri etkili oldu. Kürsülerden, mihrap ve minberlerden milletimizi hayra davet eden din görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri de bağışlarını TDV’ye yaptı. Büyük başarının elde edilmesinde yurt içi ve yurt dışında en ücra köy ve mezralarda görev yapan Diyanet personelinin azim ve gayreti takdirle karşılandı.

Diyanet Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu