Kültür-Sanat

“Diyanet Bursları”na başvurular 1 Şubat’ta başlayacak

Türkiye Diyanet Vakfının Uluslararası Burs Programları arasında yer alan “Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi”, “Uluslararası İlahiyat Lisans” ve “Uluslararası İlahiyat Lisansüstü Programı” kapsamında Türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrenciler 1 Şubat’tan itibaren online olarak başvuruda bulunabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı ile Türkiye’deki ilahiyat fakülteleri işbirliğinde yürütülen program kapsamında Türkiye’deki Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakülteleri’ne 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde yurtdışından öğrenci kabul edilecek.

Uluslararası öğrencilerin başvuruları 01 Şubat – 15 Mart 2022 tarihleri arasında alınacak.

Başvurular, çevrimiçi olarak https://diyanetburslari.tdv.org adresinden alınacak. Öğrenciler başvuru süreci ile ilgili tüm detayları yine aynı adreste bulabilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı burslusu olarak halen lise, lisans ve lisansüstü düzeylerde 111 farklı ülkeden toplam 2.806 uluslararası öğrenci eğitim hayatına devam ediyor.

Uluslararası burs programlarından bugüne kadar 9.544 öğrenci mezun olarak ülkelerine döndü. Bu öğrenciler Türkiye’nin gönüllü tanıtım elçileri olarak ülkelerinde faaliyet gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu