Haberler

Diyanet Vakfı bu kurbanda ikiye katladı

Diyanet Vakfı’ndan Tarihi Rekor, 145 Ülkede mazlumlara umut olan Türkiye Diyanet Vakfı bu kurbanda tarihi bir rekora imza attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan başta olmak üzere, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’dan bakanlar ve milletvekillerine, valilerden kaymakamlara, mütfülerden din görevlilerine, sanatçılardan iş insanlarına, belediye başkanlarından vatandaşlara kadar geniş bir çevreden hayırseverlerin bağışlarıyla Türkiye Diyanet Vakfı, 145 ülkede binlerce mazlumun sofrarasına muhabbet ve kardeşlik duygularıyla kurban eti ikram etti..

Tüm Hacıların Kurbanı Kesildi
Hac farizası için gittiği kutsal topraklarda basın mensuplarıyla bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, bayramın 2. günü itibarıyla hacıların kurbanlarının tamamen kesildiğini söyledi. Bayramların faziletinden bahseden Erbaş, kurban bayramının ramazan bayramından farklı olarak bir paylaşma bayramı olduğuna dikkat çekti.

Diyanet Vakfı Bu Sene İkiye Katladı
Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu sene kurban hisselerinde, geçen yılı ikiye katladığını söyledi. Vatandaşlarımızın hayırseverliğinin, kendilerinin sorumluluk ve gayretlerini artırdığını söyleyen Erbaş, milletimizin vakıfların banisi olduğunu ve bu hayırlarların aynı zamanda halkımızın Diyanet Vakfı’na olan güvenini gösterdiğini ifade etti.

Erbaş gazetecilere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sıcak selamını ileterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptığı bağış nedeniyle teşekkür etti. Bir gazetecinin, Türkiye Diyanet Vakfı’na yapılan bağışların iki katına çıkmasının arka planında nelerin olduğunu sorması üzerine Erbaş, bunda başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere devlet büyüklerinin desteğinin, başkanlık merkez ve taşra teşkilatı personeli ile Türkiye Diyanet Vakfı çalışanlarının üstün gayretlerinin etkili olduğunu söyledi.

Erbaş, kurban hisselerini Türkiye Diyanet Vakfı’na veren Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Sanatçılarımıza, Sporcularımıza, Brokratlarımıza, Valilerimize, Kaymakamlarımıza, il ve ilçe Müftülerimize sonsuz şükranlarımı arz ediyorum dedi. Erbaş, başkanlık personeli ve tdv personeline imam hatip, müezzin kayyım, Kur’an Kursu öğreticileri ile büyük gayret gösteren bütün personele de teşekkür etti.

Diyanet Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu