Haberler

Gökoğuzlu Miniklere YTB’den Eğitim Desteği

Soydaş ve akraba toplulukların refah seviyesini yükseltecek ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yürüten YTB, Moldova’da Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi’nde faaliyet gösteren anaokulu ve kreşlere desteklerde bulundu. Kreşlerden birinin açılışı ise Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Moldova ziyareti kapsamında yapılacak.

Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya kadar çok geniş bir coğrafyada yaşayan soydaş ve akraba topluluklarımızla yoğun ve sıcak ilişkilerin yeniden tesis edilmesine yönelik çalışmalar yürüten YTB, eğitimden kültüre, akademiden sanata, işbirliği ağlarından sivil topluma kadar geniş bir yelpazede projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak YTB tarafından Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi’nde faaliyet gösteren 48 kreş ve anaokuluna materyal desteğinde bulunuldu.

YTB TARAFINDAN BÖLGEYE YÖNELİK BİRÇOK PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

Gökoğuzca-Moldovanca çift dilli eğitim materyalleri desteği sağlanan kreşlerden birinin açılışının ise önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi temaslarda bulunmak üzere Moldova’ya yapacağı ziyaret kapsamında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Kreş, Gökoğuz Yeri’nde yüzlerce çocuğa en modern koşullarda hizmet sağlayacak.

YTB tarafından geçtiğimiz yıllarda bölgeye yönelik olarak; “3 Dilli Dilsel Terimler Sözlüğü”, “Radyo-Tv Mensupları Staj Desteği” ve “Gökoğuz Genç Yazar Ve Akademisyenlerin Çanakkale 100. Yıl Etkinliklerine Katılımı” gibi projelere imza atılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu