Haberler

Gagauz Özerk yerinde inşa edilen Nasrettin Hoca Kreşi’ne eğitim setleri teslim edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Moldova’ya düzenlediği resmi ziyaret kapmasında açılışı gerçekleştirilen Nasrettin Hoca Kreşi’ne Başkanlığımız tarafından hazırlanan Moldovanca ve Gökoğuzca çift dilli eğitim materyalleri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve YTB Başkanı Abdullah Eren tarafından teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Moldova’ya düzenlediği resmi ziyaret kapsamında açılışı gerçekleştirilen, TİKA’nın Gagauz Özerk Yeri’nde inşa ettiği Nasrettin Hoca Kreşi’ne Başkanlığımız tarafından hazırlanan Gökoğuzca-Moldovanca çift dilli eğitim materyalleri desteği sağlandı. Eğitim setleri açılışın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve YTB Başkanı Abdullah Eren tarafından teslim edildi.

İlk etapta yaşları 3 ile 7 arasında değişen 72 çocuğa yatılı olarak hizmet verecek Nasrettin Hoca Kreşi, Gagauz Yeri’ndeki 26 bin nüfuslu başkent Komrat çocuklarına daha iyi ve modern şartlarda eğitim sunacak. Ayrıca kreşte yapılacak etkinlikler ve eğitimler, çocukların Türk Kültürü ile erken yaşlarda tanışmalarına olanak sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu