GündemSpor

Merkel ve Löw’den Mesut Özil’in kararına yorum!

Arsenal forması giyen Türk asıllı yıldız orta saha oyuncusu Mesut Özil, Dünya Kupası sürecinde ve öncesinde kendisine getirilen eleştiriler ve Recep Tayyip Erdoğan’la çekilen fotoğrafının ardından karşılaştığı tepkiler nedeniyle Almanya Milli Takımı’nı bıraktığını açıkladı.
Mesut Özil’in Almanya milli takımını bırakmasıyla ilgili olarak Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in sözcüsü Steffen Seibert “Merkel, Mesut Özil’in kararına saygı duyuyor.” açıklaması yaptı.
Seibert, “Mesut Özil harika bir futbolcu, milli takımda harika işler yaptı.” ifadelerini kullandı.
Almanya Teknik Direktörü Löw, Dünya Kupası’na veda etmelerinin ardından yaptığı açıklamada “Elenmemizden sadece Mesut sorumlu değil, sorumluluğu ben üstleniyorum” dedi.
Büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak grup aşamasında Dünya Kupası’na veda eden Almanya’da teknik direktör Joachim Löw, ülkeye dönüş sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Alman teknik adam Dünya Kupası’na erken havlu atmalarından Türk asıllı futbolcu Mesut Özil’in sorumlu tutulmaması gerektiğini söyledi.
Löw, özeleştiri yaparak başladığı konuşmasında, “Neden kaybettik ya da başarısız oldukla ilgili tek bir sebep yok. Gerçekten bir sürü ama bir sürü nedeni var bunun. Veda etmemizden sadece Mesut Özil sorumlu değil. Normal performansını sergileyemeyen birçok oyuncu vardı ancak sorumluluğu ben alıyorum. Şimdi bir toplantı yapacağız, her şeyi konuşacağız. Daha sonra da daha net ve açık cevaplar sunabileceğiz sizlere” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu